55 yanıt

 1. Büşra
  Kasım 3, 2015

  25 haftalik hamileyim 42 kiloyla hamile kaldim ve hamileligim boyunca 15 kilo almişim ama karnim hic cikmadi 3-4 aylik hamile gibiyim ve ilk hamileligim acaba normal mi…???

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Kasım 16, 2015

   Merhaba @Büşra
   Gebelik dönemi boyunca anne adayının toplamda 12 kilo alması normaldir. Ancak anneden anneye bu durum farklılık gösterebilir. Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır. İkinci trimesterden sonra annenin kilo alım hızı ayda iki kilo olmalıdır. Doktorunuz her şeyin normal olduğunu söylemesi durumunda bu sizin genetik yapınızla alakalı olabilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 2. Ays
  Ekim 1, 2015

  Merhaba ben 26 haftalık hamileyim ve ilk hamileliğim sorum şu ki ben ilk 4 buçuk ay boyunca neredeyse hiç birşey yiyemedim çıkarmam cok oldu ve hamile kaldığımda 63 kilo idim 58 e kadar düştüm şimdi ise 64 kiloyum sizce bu normal mi? çok ufak bir göbeğim var sadece.

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Ekim 2, 2015

   Merhaba @Ays
   bir çok anne adayı gebeliğin ilk dönemlerinde mide bulantıları, kusma, tiksinme gibi şikayetlerden beslenemezler, kilo alamazlar hatta kilo verirler. Anne adayını aşırı bitkin bırakacak düzeyde olmadıktan sonra pek zararı yoktur. Gebeliğin ilk üç ayından sonra bu şikayetleriniz azalacak ve sağlıklı beslenmeye başlayacaksınız. Kilo artışlarınızda o dönemde başlar. Bebek kendisi için lazım olan tüm besin ihtiyacını anneden karşılar. Bu konuda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 3. HATİCE
  Eylül 3, 2015

  mrb.26 haftalık hamileyim.bel ve çatı kısmında çok ağrılarım var.oturup kalmam arabaya binme inme de çok zorlanıyorum.ayağımı bir taraftan bir tarafa yattığımda zor atıyorum.ağrılar normalmidir

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Eylül 7, 2015

   Merhaba @Hatice
   Değişen hormonların etkisiyle gebelik döneminde anne adayları bir takım ağrılar yaşayabilmektedir. Beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız doktorunuza danışın. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 4. Daha Fazla Yorum Yükle…

Bir Yanıt Bırak

 

 

 

Başa dön
mobil masaüstü