159 yanıt

 1. Meryemmm
  Nisan 10, 2016

  Mrb son adet tarihim 3 Kasım Bebegım kız olacak. sormak istediğim şuki bebegımin doğum tarihi ne zamana gelıyor ? birde normal doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum öneriniz nedir ? Tesekkur ederım ılgınıze.

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Nisan 19, 2016

   Merhaba @Meryemmm
   Tahmini Bebegin Doğma Tarihi: 10/08/2016
   Gebelerin %3 ile %5 arası zamanında doğum yapar.
   Muayene bulguları önemlidir. doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 2. hasibe
  Ocak 5, 2016

  Merhaba benim son adet tarihim 7temmuz kac aylik ve haftalik hamileim

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Ocak 11, 2016

   Merhaba @Hasibe
   6 Ay,26 hafta, 5 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 3. Kelebek
  Ekim 31, 2015

  Merhaba ..ben 27 haftalik hamileym. Birkaç gündür karnimda sertlikler oluyor.biraz zaman sonra da geciyor..ozellikle yattığımda çok hissediyorum…bununla beraber sirt ağrım da çok fazla. Ne yapmalıyım ya da bu erken doğum belirtisi olabilir mi

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Kasım 2, 2015

   Merhaba @Kelebek
   Bunlar beklenen gebelik bulgularıdır. Beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız doktorunuza danışın. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 4. Kader akdeniz
  Ekim 25, 2015

  Mrb tekrar ben 27 haftalik 3 gunluguz … Fakat karnimda sertlesme ve agri var karnimin alt tarafi kasiklarima dogru bebek buyuyor o yuzden mi yoksa ?? Bebegimin hareketlerinide cok nadir hissediyorum ..

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Kasım 2, 2015

   Merhaba @Kader Akdeniz
   Gebelik döneminde gerilme, kasılma, sertleşme gibi durumlar beklenen durumlardır. Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız. Gebelikte bebeğinizin hareketlerinin sayılması kriterlerinde alt sınır vardır fakat üst sınır yoktur, bebeğinizin hareketlerini takip etmelisiniz. Hiç hareket etmemesi durumunda doktora giderek gerekli kontrolleri sağlamanız gerekir.Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz..

   Cevapla

 5. Ada
  Eylül 14, 2015

  Ben 27 haftalik hamileyim bebegimin boyu bastan ayaga 32 cm 800 grm ve ben 10 kilo aldim normal mi

  Cevapla

  • Gebelik Haftaları
   Eylül 21, 2015

   Merhaba @Ada
   Bu haftada baş-popo uzunluğu 24 cm., baş-ayak uzunluğu ise 37 cm. dir. Ağırlığı ise 950-1000 gr. civarındadır. Bu değerler % 10 farklılık gösterebilir. Gebelik dönemi boyunca anne adayının toplamda 12 kilo alması normaldir. Ancak anneden anneye bu durum farklılık gösterebilir. Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır. İkinci trimesterden sonra annenin kilo alım hızı ayda iki kilo olmalıdır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

   Cevapla

 6. Daha Fazla Yorum Yükle…

Bir Yanıt Bırak

 

 

 

Başa dön
mobil masaüstü