Gebelikte 29. Hafta (Hamilelik)

Gebelik Haftaları Ocak 26, 2013 194

REKLAM

29 Haftalık Gebelikte Anne

Sesli Dinle

Rahim büyüdükçe, bebeğinizin kilosu arttıkça çevreye baskı yapmaya devam eder ve bu yüzden sırt ve bel ağrılarınız artar. Kilo artışlarınız 8-10 kilo arasındadır. Mide yanması ve kabızlık şikayetleriniz devam eder. Çok yemek yediğinizde hazımsızlık, gaz ve mide ekşimesi hissedebilirsiniz. Rahminizde oluşan basınçtan dolayı hemoroid (basur) problemleriniz olabilir. Gebelikten sonra bu durum genelde geçer. Baş dönmesi, ayağa aniden kalktığınız zaman sersemlemiş gibi hissedebilirsiniz.

hiper tansiyon listeYatış pozisyonlarınız yan tarafa doğru, kalkış pozisyonlarınız ise önce oturarak ve sonrasında ayağa kalkarak olmalıdır. Yorgunluk hissiniz giderek artar. Kalsiyum ve Magnezyum dengesizliğinden dolayı kramp ve kasılmalar sık sık devam edebilir. El ve ayaklarınızdaki şişlikler artar. Memelerinizden ilk süt olan kolostrum gelebilir.

Tansiyonunuzun artması anne ve bebek açısından risk taşıdığı için dikkat etmelisiniz. Ölçülen tansiyon değerlerinin 14 / 9’u özellikle de küçük tansiyonun 9’u aşması durumlarında doktora başvurulmalıdır. Bebeğinizin temel ihtiyaçlarını karşılamanız için bu dönemde C vitamini, folik asit ve demir almanız gereklidir. Bebeğiniz kemik yapısının gelişmesi için günlük 250 mg. kalsiyuma ihtiyaç duyar.

29 Haftalık Gebelikte Bebek ne Kadar Büyük ?

Sesli Dinle

Bebeğinizin baştan ayağa kadar uzunluğu 42 cm., baş-popo uzunluğu ise 26 cm.’dir. Kilosu ise 1150-1300 gr. kadardır. Bu değerler bebeğinizin büyüklüğüne göre % 10 farklılık gösterebilir.

29 Haftalık Gebelikte Bebek

Sesli Dinle

29 hafta 3 d listeRahminiz yeterince büyüdü, fakat bebeğiniz bundan sonraki dönemlerde de hızlı büyüyeceği için artık daha zor ve yavaş hareket edecektir. Alanı giderek daralacaktır. Ancak kas ve kemik yapılarının gelişmesinden dolayı hareketleri daha güçlüdür.

Bebeğinizin hareketlerinde normale göre daha fazla hareket veya hareketlerinde azalma hissederseniz, bu hiç oynamama durumunda 1 bardak süt içme sonrası 1 saat içinde hiç hareket hissedilmezse mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Bebeğinizin durumunu anlamak için bazı testler yaptırmak gerekir.
Bebeğiniz tüm gün uyuyabilir, geceleri tamamen uyanık olabilir, bu durum da sizin gece uykularınızı bölecektir. Anne sürekli hareket halinde iken bebek beşik sallantısı gibi algılar ve uyur. Anne hareketsizken bebek uyanır.

Kasları ve ciğerleri gelişmeye devam eder. Beyin hücreleri gelişir, kafası büyür. Yağ dokusunu depolamaya devam eder. Gözlerini sağa ve sola oynatabilir. Artık ses, ışık, koku ve tat gibi algıları daha fazladır. Algıladığı ışığa göre kafasını çevirerek tepki verebilir. Kemik iliği kan hücreleri yapımını tamamen gerçekleştirebilir.

29 Haftalık Gebelikte Beslenme

Sesli Dinle

Gebelik döneminde anne ve bebek sağlığı için beslenmenin çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yediklerimiz kadar yemediklerimizde önemli. Beslenmeniz için her şeyi yemek gerekmiyor. Özellikle bazı gıdaların faydasından çok zararı olabiliyor.

Gebelik Döneminde Yenilmemesi Gereken Gıdalar

 • Pastörize edilmemiş süt ve süt ürünleri,Gebelikte yenilmemesi gerekenler liste
 • Yüksek civa içeren derin su balıkları,
 • Deniz kabukları,
 • Çiğ ya da az pişmiş Et, Tavuk ve Balık,
 • Çiğ veya az pişmiş yumurta,
 • Sakatatlar,
 • Çiğ salam, sosis, sucuk, pastırma,
 • Gereğinden fazla çay, kahve ve bitki çayları

 Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerine tıklayınız Toplam Resim : ( 3 )
 • Gebelikte yenilmemesi gerekenler liste
 • 29 hafta 3 d liste
 • hiper tansiyon liste

Yorum Bırakın »

194 Yorum »

 1. didem Nisan 1, 2014, 10:28 am - Cevap Yaz

  merhaba banada yardımcı olursanız çok sevinirim ben 29 haftalık hamileyim ve dün akşam banyoda yere düştüm ve o saatten buyana bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum ve doktorumada ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim

  • Gebelik Haftaları Nisan 2, 2014, 12:48 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Didem
   Bebeğinizin hareketlerini sıkı takip etmelisiniz. Uzun zamandır hareket etmiyorsa mutlaka doktorunuza giderek gerekli kontrolleri sağlamalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 2. arife Mart 5, 2014, 10:47 am - Cevap Yaz

  Merhaba;
  hamileliğimin 29.haftasındayım tansiyonum çok düşük,7\4 vitamin ilaçlarıda kullanıyorm düşük tansiyonun bebeğe bir zararı olurmu bunun için ne önlem almalıyım

  • Gebelik Haftaları Mart 5, 2014, 2:22 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Arife
   Gebelik döneminde tansiyon problemi tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

 3. neslihan Mart 3, 2014, 8:20 am - Cevap Yaz

  merhaba 30 haftalik hamileyim. sol bacagimin dizimden kasigima kadar olan bölumunde ozellikle yatarken yanma,acima ve uyusma var. acisi kisa surdugu icin ve jinekologumun tavsiyesi uzerine doktora gitmedim ama son zamanlarda cok sık olmaya basladi. sizce ne yapmaliyim,neden olabilir? dogumdan sonra gecermi? ayrica jinekologum ilac kullanamiyacagim röntgen cekilemeyecegi icin sabretmemi söylemisti.

  • Gebelik Haftaları Mart 3, 2014, 3:14 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Neslihan
   Jinekologunuz gerekli bilgileri vermiş, gebelik döneminde beklenen durumlardır, beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız tekrar doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 4. hazal Şubat 14, 2014, 4:32 pm - Cevap Yaz

  merhabalar 29 haftalık gebeyim ve göbegim çk ağrıyor bi arkadaşımında öle ağrıyodu göbek fıtığı çıktı acaba benimkide göbek fıtıgı olabilirmi yardımcı olursanız çk sewinirim şimdiden çk tşk.ederim

  • Gebelik Haftaları Şubat 17, 2014, 9:35 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Hazal
   Muayene bulguları olmadan bir şey söylemek söz konusu değil.
   Doktorunuza giderek gerekli kontrolleri sağlamalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 5. gülşAH Şubat 8, 2014, 12:08 am - Cevap Yaz

  mrb 29 haftalık hamıleyım gündüzleri sürekli uykum gelıyo günü uyuyarak bitiriyorum yorgunluk halsızlık war 50gr seker testini yaptırmıstım normaldı
  neden kaynaklanıyordur bu uyku halim

  • Gebelik Haftaları Şubat 10, 2014, 11:33 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Gülşah
   Değişen ve yükselen gebelik hormonlarının etkisiyle uyku hali gebelik döneminde beklenen bir durumdur.
   Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 6. @@@özgün@@@ Şubat 4, 2014, 3:49 pm - Cevap Yaz

  merhaba 30 haftalık hamileyim ve 2, hamileliğim(ilki erkekti 2.si kız) ilk doğumum doktorun bana verdiği sezeryan gününden 2 hafta erken oldu bunun erken olma olasılığı nedir?cevap için şimdiden teşekkürler………

 7. feride Ocak 24, 2014, 12:11 pm - Cevap Yaz

  mrb bn 28 hafta 2 günlük hamileyim asırı halsizlik uyku hli hiseediyorum şeker testi istemişlerdi 1 haft once ve yaptrmadım çok buyuk sorun olurmu yada bu haftalarda yapılabilirmi..

  • Gebelik Haftaları Ocak 28, 2014, 1:41 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Feride
   halsilik ve uyku hali gebelik döneminde beklenen bir durumdur. şekerli su testini 24. ve 28. haftalarda yaptırmanız gerekmektedir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 8. nurcan Ocak 19, 2014, 2:05 pm - Cevap Yaz

  iyi çalışmalar ben 28+4 günlk hamileym catı agrım arada oluyor bu normal mi bi sorum daha bebeğim 1250 gr boy 35 cm ideal olanların içinde mi

  • Gebelik Haftaları Ocak 21, 2014, 1:13 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Nurcan
   Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..

 9. Ümran Aralık 7, 2013, 10:57 am - Cevap Yaz

  Merhabalar. En son 03.12.2013 gunu rutin kontrolde sat a göre 29+3 usg ye gore 29+6 daydim. Bebegin olcumleri bpd: 82, baş çevresi: 290, femur: 55, ac: 252 tahmini fetal agirlik: bpd ve ac: 1688 gr, femur,bpd ve ac: 1477 gr, femur, hc ve ac: 1443 gr, femur ve ac: 1409 gr. dı. Bi önceki gebelikte bebegimi 22 haftalik kaybettim o yuzden riskli gebelige gidiyorum ve dr.umdan cok ayrintili bilgi alamadan cikiyorum ger seferinde. Suyu gayet iyi diyor doktorum. Ancak sağ bobrekte genis leme var 37. haftada dogum olacak kismetse. Yukaridaki cok olcumlerden kafam karisiyor. Gelisimi yani boy ve kilo durumu nasil sizce? Surekli endise duyuyorum elimde degil 🙁

  • Gebelik Haftaları Aralık 9, 2013, 11:15 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ümran
   Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 10. arife Kasım 27, 2013, 8:18 am - Cevap Yaz

  merhaba.. 29 haftalık hamileyim benim aşırı derece sancılarım oluyo. Yurumekte zorlanıyorum. Doktoruma sordum bi açıklama yapmadı. Bu sancıların sebebi ne olabilir?

  • Gebelik Haftaları Kasım 28, 2013, 11:24 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Arife
   Bebeğiniz büyüdükçe çevreye baskı yapar ve bu sebeple ağrılar hissedebilirsiniz.
   Gereğinden fazla sancılanıyorsanız doktorunuza tekrar belirtmenizde fayda var.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 11. asibe Kasım 18, 2013, 9:21 pm - Cevap Yaz

  mrb. ben 28 haftalık hamileyim gece sağıma ya da soluma yatarken diğer yana dönmeye çalıştığımda midemde şiddettli bi acıma hissediyorum ağrı değil bu neden olabilir? bana yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar…

  • Gebelik Haftaları Kasım 19, 2013, 11:26 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Asibe
   Midenizde farklı bir rahatsızlık olabilir. Bu konuda doktora giderek mide ağrınızın sebebi araştırılmalıdır. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 12. nurten Kasım 9, 2013, 4:24 pm - Cevap Yaz

  merhaba ben 29 haftalık gebeyim bebegimin hareketleri azalmaya başladı bi sorun varmıdır ve ben zayıf bi bayanım karnım hala çok küçük karnımın küçük olması bebeginde mi küçük oldugunu gösterir

  • Gebelik Haftaları Kasım 11, 2013, 12:30 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Nurten
   Bu durum anne adayları arasında farklılık gösterebilir.
   bebeğiniz bundan sonraki dönemlerde de hızlı büyüyeceği için artık daha zor ve yavaş hareket edecektir.
   Bebeğinizin gelişimi ile ilgili doktorunuz ultrason muayenesi sonucunda size net bilgi verecektir.

 13. derya Kasım 8, 2013, 4:05 pm - Cevap Yaz

  Mrh. 29. haftadayım doktorum bebegimin ters oldugunu söyledi hareketlerini fazla algılayamıorum ne yapmam gerek

  • Gebelik Haftaları Kasım 11, 2013, 11:52 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Derya
   Bebeğiniz bundan sonraki dönemlerde de hızlı büyüyeceği için artık daha zor ve yavaş hareket edecektir.
   Bebeğinizin bu haftalarda duruş pozisyonu belli bir anlam taşımaz, gebeliğin son haftalarına doğru bebeğin duruş pozisyonu, kilosu ve muayenene sonucu doğum şeklinizde bir tahminde bulunulabilir.
   Kontrollerinizi düzenli yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 14. semra Kasım 2, 2013, 12:13 am - Cevap Yaz

  29 haftalık gebeyim göbegimin deligi ve çevresinde aşırı derece gerilme ve agrı hissediyorum bebegim genelde sol kısımda duruyo genelde sol gögüsün alt kısmındaki bölümde agrı sancı hissediyorum normal mi sol tarafıma yatamıyorum agrı sancı cok oluyo nasıl yatmalıyım

  • Gebelik Haftaları Kasım 4, 2013, 10:41 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Semra
   Öncelikle sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.
   Rahim ve bebeğiniz büyüdükçe ağrılarınızın olması gebelik döneminde beklenen bir durumdur.
   Yatış pozisyonlarınız yan tarafa doğru, kalkış pozisyonlarınız ise önce oturarak ve sonrasında ayağa kalkarak olmalıdır.
   Gereğinden fazla ağrı ve sancı yaşıyorsanız doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

 15. Isimsiz Ekim 23, 2013, 7:51 am - Cevap Yaz

  Merhaba ben su anda 29 haftadayim ve kadin doktorum bana dediki bebeginizin agirligi cok fazla 1325g sizce bu normal mi yoksan gercekden mi fazla.

  • Gebelik Haftaları Ekim 23, 2013, 12:20 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @İsimsiz
   sizin takip ve kontrollerinizi en iyi şekilde doktorunuz yapacaktır.Buradan yorum yapmak doğru olmaz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 16. Meryem Ekim 20, 2013, 11:17 pm - Cevap Yaz

  Merhabalar.
  Hamilelikte 27. Haftadayım. Hamilelik süresince nar yemenin sakıncalı olacağını duydum ama araştırma yaptığımda bazı sitelerde bu bilginin doğru olmadığını okudum.
  Bu konuda bilgi verirmisiniz.

  • Gebelik Haftaları Ekim 21, 2013, 8:20 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Meryem
   Gebelik döneminde sağlıklı beslenmek hem sizin için hem de bebeğiniz için oldukça önemlidir.
   Nar meyvesinin içerisinde C vitamini, B vitamini, demir ve potasyum bol bol var. Gereğinden fazla nar tüketilmemesi kaydıyla günde bir tane yemek veya nar suyu içmek size fayda sağlayacaktır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 17. gülay Ekim 10, 2013, 3:34 pm - Cevap Yaz

  ii günler sorulan soruları ve cvpları okuyorumda verilen cvplar hep aynı dr nuza görüşün ee dr görüşeceksem siz neden bu siteyi açtınız anlamış değilim…

  • Gebelik Haftaları Ekim 11, 2013, 11:51 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Gülay
   öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz.
   Bu sitedeki yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tıbbı tanı, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışarak kontrol etmelisiniz.
   Herhangi bir muayene ve test sonuçları olmadan internet ortamında yorum yapmak yanlış olur.
   Bizi anlayışla karşılamanızı rica ederiz.

 18. ayten Ekim 8, 2013, 2:23 pm - Cevap Yaz

  mrb ben 29 haftalık gebeyım hıç dogum yapmadım coook korkuyorum normal dogumdan ne gıbı bıze kolaylık saglayan seyler var doktor bebegın kafası yukarda erken sezeryan dogum olabılır dedi pozısyonu duzelırmı şimdiden tşklr

  • Gebelik Haftaları Ekim 10, 2013, 8:04 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ayten
   Bu konuda mutlaka doktorunuza danışarak birlikte karar vermeniz sizi rahatlatacaktır. Doktorunuz gebelik takibi sürecinde, gebeliği tamamen normal seyretmiş bir annede, bebek çok aşırı büyük değilse ve annenin doğum kanalı yeterliyse, vajinal muayenede çatı darlığı yok ise, en önemlisi anne adayı normal doğum yapmak istiyorsa, normal doğum planlanabilir.
   Bebeğinizin ters pozisyonda duruşu, makat pozisyonuyla gelmesi ya da yan yatıyor olması, doğum ağrıları sırasında bebeğin kalp seslerinde bozulma olması, bebekte oksijensizlik belirtilerinin ortaya çıkması, bebeğin çok iri olup annenin doğum kanalından geçememesi durumunda sezaryen ile doğum planlanır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 19. mujde Ekim 4, 2013, 11:27 pm - Cevap Yaz

  Merhaba benim sorum. Bebigin hamileligin basindan 30.haftaya kadar hareketsiz olmasi yani kayma donme hickirik gibi seyleri hissediyorum ama tekme hissetmiyorum. Bununla ilgili arastirdim ama hic birsey bulamadım ayrintili ultrason 3 farkli doktor hepsi bebegin hareketsiz oldugu konusunda hemfikir ama bisi soylemiyolar benim merakim acaba neden olabilir. Yani hangi hastaliklar buna neden olur lutfen yardimci olun. Hic kimseden bilgi alamadim

  • Nesrin Kasım 10, 2013, 11:01 am - Cevap Yaz

   Mrb

   Ilk dogumumda benim oglumda hic tekme atmadi, hareketlerini bile hissetmemistim…. Oglum gayet saglikli dogdu.. Su anda 2. Ye hamileyim ve bu sefer oglum cok hareketli..

  • Gebelik Haftaları Ekim 8, 2013, 9:59 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Müjde
   Bu konuda gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 20. mine Eylül 20, 2013, 11:19 am - Cevap Yaz

  mrhb..5 senede 3. sezaryenım..25 yasındayım..ıkısıde sezaryen ve suanda 7 bucuk yalık hamıleyım..hep genel anestezı yaptırdım narkozun zorlugunu cok cektım..epıdural olmam tavsıye edıldı..aceba yaptırabılırmıyım..

  • Gebelik Haftaları Eylül 28, 2013, 11:00 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Mine
   gebeliğinizin gidişatı ve bebeğinizin pozisyonuna göre doktorunuz sizi muayene sonucunda doğum şekline karar verebilir.
   Buradan yorum yapmak doğru olmaz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 21. Ayşe Eylül 10, 2013, 9:40 pm - Cevap Yaz

  İyi günler sitenizi hamileliğimin başından itibaren takip ediyorum. Çok güzel bilgi ve tavsiyeleriniz var. Bundan dolayı sizlere teşekkür ederim. Size kısa bir sorum var. Bu konuda bizi biraz aydınlatırsanız çok memnun oluruz. Doktorlar bebeğimin olması gerekenden daha zayıf olduğu için doğum sonrası 1-2 hafta içerisinde ölebileceğini veya dovn sendromu olabileceğini söylüyorlar. Sizce bebeğin küçük olması ile böyle bir sonuç tahmini doğrumudur?

  • Gebelik Haftaları Eylül 11, 2013, 11:54 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ayşe
   rica ederiz, güzel paylaşımlarınız için biz teşekkür ederiz. Size faydalı olabildiysek ne mutlu bize…
   Öncelikle Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.
   Bu konuda gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..

 22. ayse Ağustos 5, 2013, 9:45 am - Cevap Yaz

  Merhaba, gebeligimin başından beri sitenizi takip ediyorum. Oncelikle tesekkur ederim verdiginiz faydali bilgilerden ötürü. Benim size bir sorum olacak, 28 haftalik hamileyim, birkaç gündür su gibi akintim oluyor, akintim oldugunu lavaboya gittigimde fark ediyorum. Sizce normal mi? Yardımcı olursaniz sevinirin, teşekkür ler….

  • Gebelik Haftaları Ağustos 5, 2013, 10:01 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ayşe
   teşekkür ederiz, güzel yorumlarınız için, size faydalı olabildiysek ne mutlu bize….
   Öncelikle Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.
   Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..

 23. beyza Ağustos 3, 2013, 9:34 am - Cevap Yaz

  ben 29 haftalik gebeyim ve cok fazla saralle tuketiyorum acaba bi sakincasi var mi

  • Gebelik Haftaları Ağustos 5, 2013, 8:42 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Beyza
   sarallenin yüksek kalorili bir besin olması fazla kilo almanıza neden olabilir.
   Yine de bu konuda doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 24. Melek Temmuz 30, 2013, 12:52 pm - Cevap Yaz

  merhaba, bende sitenizi çok beğeniyorum. 29 haftalık gebeyim fakat sumak ekşisini çok tüketiyorum daha doğrusu ekşi olan herşeyi ama özellikle sumak ekşisi (sıvı halinde) bebeğime zarar verirmi? Birde sosisi pişmiş olarak yedim bu sabah kahvaltıda, bununda zararı varmıdır acaba?

  • Gebelik Haftaları Temmuz 31, 2013, 10:11 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Melek
   Gebelikte beslenme hem sizin hem de bebeğiniz için çok önemlidir.
   Bu konuda doktorunuza danışarak faydalı bilgiler edinebilirsiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 25. Selin Temmuz 16, 2013, 10:02 am - Cevap Yaz

  siteniz çok kullanışlı. Özellikle sesli okumalar süper telefondan dinliyorum.

  Ek olarak salam ve sosisi çok seviyorum ama sitenizde gördükten sonra artık yemiyorum.

  • Gebelik Haftaları Temmuz 16, 2013, 10:03 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Selin
   teşekkür ederiz.
   Size faydalı olabildiysek ne mutlu bize…