Gebelikte 33. Hafta (Hamilelik)

Gebelik Haftaları Ocak 27, 2013 158

33. Hafta Gebelik Anne

Sesli Dinle

hafta hafta gebelik uyku düzeni liste
Bu dönemlerde yalancı doğum ağrılarında artış olabilir. 8 aylık hamilelik dönemindesiniz ve karnınızın bayağı büyümesi gerekiyor. Şayet karnınız yeterince büyük değilse endişe etmenize gerek yok. Doktorunuz ultrason muayenesi sonucunda bebeğinizin sağlık durumunun iyi olması halinde sizin genetik ve yapısal özelliklerinden kaynaklı bir durumdur. Artık gece uykularınız düzene girer. Ellerinizde ve parmaklarınızda uyuşma, ayaklarınızda şişmeler olabilir. Ancak elde ve yüzde şişme, şiddetli baş ağrıları, karın ağrısı, bulantı – kusma gibi belirtilerle karşılaşırsanız mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Tansiyon yükselmesi, vücutta şişme ve idrarda protein gibi seyreden gebelik zehirlenmesi (preeklempsi) ciddi bir durumdur hemen takip ve tedavi gerektirir. Artık oturmak, kalkmak, yatmak oldukça zorlaşır. Kendinizi rahat hissedeceğiniz pozisyonları destekleyici yastıklarla veya minderlerle sağlayın. Doktorunuz herhangi bir engel görmediği takdirde cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz. Gebelik döneminde cinselliği yaşamak gayet sağlıklı bir durumdur.

33. Hafta Gebelik Bebek

Sesli Dinle

hafta hafta gebelik 33.haftaBebeğinizin boyu 47 cm. ulaştı, ağırlığı ise hemen hemen 1900 gr. civarında. Bebeğiniz hızla kilo almaktadır. Yeri gittikçe daraldığından daha zor hareket etmektedir. Zamanının çoğunu uyuyarak geçirir. Kemikleri sertleşerek iskelet yapısı iyice oluşmaya başladı. Bebeğinizin doğum kanalından kolayca geçmesini sağlamak için kafa tasındaki kemikler tam olarak kaynaşmamış durumdadır.Bu kemikler beyin hücrelerinin gelişmesini sağlamak için erişkinlik dönemine kadar tam olarak kaynaşıp sertleşmez.

Akciğerleri artık olgunlaşmıştır ve kendi kendine nefes alabilir. Akciğerlerden salgılanan surfaktan maddesi artmaya başlar ve dış ortamda solunum sıkıntısı olmadan yaşama şansı oluşur. Bebeğiniz anne karnında diz ve dirsekleri bükülmüş, kolları ve bacakları vücudunun önünde çapraz şeklinde durur, çenesi göğsüne dayanmış şekilde dar alana sığmaya çalışmaktadır. Hızla gelişen sinir hücreleri sayesinde duyu organları daha aktiftir. Hissedebilir, duyabilir ve hatta bazı şeyleri görebilir. Işığa duyarlıdır, göz bebekleri küçülüp büyüyebilir.

33. Hafta Gebelik İlaç Kullanımı

Sesli Dinle

hafta hafta hamilelik ilaç kullanımı listeGebelik döneminde folik asit ve vitamin dışında mümkün olduğunca ilaç kullanmamak gerekir. Özellikle ağrı kesici ilaçlar öyle basit ilaçlar değildir. Anne ve bebekte farklı yan etkiler oluşturabilmektedir. Hamilelik döneminde zararsız olarak bilinen parasetamol ağrı kesiciler doktor kontrolünde kullanılabilir.

Kalp hastalıkları sebebiyle kardiologlar kontrolünde günlük 80 mg. düşük dozda aspirin kullanılabilmektedir. Doktor denetimi dışında kesinlikle aspirin kullanılmamalıdır. Gebelikte tekrarlayan düşükler, gebelik zehirlenmeleri gibi durumlarda yine doktor kontrolünde düşük doz aspirin kullanılabilir.Yapılan araştırmalarda düşük doz aspirinin anneye ve bebeğe herhangi bir yan etkisi olmadığı saptanmıştır. Ancak özellikle gebeliğin son aylarında yüksek dozda kullanılan aspirin kullanımının bebeğin kalbinde yapısal bozukluklara neden olduğu bilinmektedir.

Ayrıca aspirin kullanımı trombositlerin bir araya gelmesini engelleyerek doğumda aşırı kanamaya neden olabilir.

Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerine tıklayınız Toplam Resim : ( 3 )
 • hafta hafta hamilelik ilaç kullanımı liste
 • hafta hafta gebelik 33.hafta liste
 • hafta hafta gebelik uyku düzeni liste

Yorum Bırakın »

158 Yorum »

 1. zeynep Ocak 10, 2016, 3:50 pm - Cevap Yaz

  33haftalik hamileyim bebeyin suyu azalmiş diyo doktor sancim yok kanamda yok sizce korkulacak bir durum var mi

  • Gebelik Haftaları Ocak 18, 2016, 12:51 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Zeynep
   amniyon sıvısının azalması durumunda gebelik haftası tamamlanmış ise bebek doğurtulur, daha erken dönemde görülmesi bebekte bir anomali olmaması durumunda amniyon boşluğuna sıvı verilebilir bu yöntem çok uygulanan bir yöntem değildir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 2. Hanife Ocak 10, 2016, 10:08 am - Cevap Yaz

  Selam benım son adet im 5.3 2015 kac haftalık hamiliyim

 3. umit Aralık 28, 2015, 8:45 pm - Cevap Yaz

  Esim adetleri duzensiz 3.5 senin sonunda allah cocuk nasip eti ve doktora gitik doktor hesapladi 11 mayista hamile kalmisin dedi.yani.biz hesaplarken 11.mayis.2015 diye hesapliyoz 33.hafta 0 diyor dogum subatami olur ocaktami kesin bilgi

  • Gebelik Haftaları Ocak 4, 2016, 10:47 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ümit
   8 Ay,33 hafta, 6 günlük hamile eşiniz.
   Tahmini Bebegin Doğma Tarihi: 15/02/2016
   Gebelerin %3 ile %5 arası zamanında doğum yapar.
   doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 4. Erva Aralık 21, 2015, 7:18 am - Cevap Yaz

  32+0 haftalık hamileyim. Son bir haftadır çok midem bulanıyor normal mi sizce ?

  • Gebelik Haftaları Aralık 21, 2015, 2:02 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Erva
   Gebelik bulguları anneden anneye frklılık gösterebilir. Mide bulantıları gebelikte beklenen bir durumdur. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 5. funda Aralık 10, 2015, 10:09 pm - Cevap Yaz

  Merhaba 32+4 haftalik hamileyim. Kanamam oldu sancim hic yoktu ve bebegin esi onde dedi doktor devamli dinlenmem gerektigini soyledi. Fakat baska bir doktor kanama durdu bebegin esi cok fazla onde degil dedi. Yinede dogum her an olabilir dedi. Yeterince korkan bir insan olarak 2050 gr. Bebegim ve ben cok risk iceriyor muyuzdur ve dogum ani erken olursa sanci ile mi kanama ilemi sezeryana girerim?

  • Gebelik Haftaları Aralık 21, 2015, 11:08 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Funda
   Muayene bulguları önemlidir. doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 6. Zehra Kasım 28, 2015, 8:01 pm - Cevap Yaz

  Son adet tarihim 9nisan ne zaman dogumum hangi tarihte 33 haflik hamileyim sari akintim çok var normal mi

  • Gebelik Haftaları Aralık 7, 2015, 11:21 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Zehra
   8 Ay,34 hafta, 3 günlük hamilesiniz.
   Tahmini Bebegin Doğma Tarihi: 14/01/2016
   Gebelerin %3 ile %5 arası zamanında doğum yapar.
   gebelik döneminde vajinal akıntının çoğalması beklenen bir durumdur. Ancak akıntı kaşıntılı, kötü kokulu ve farklı renklerde oluyor ise doktora başvurmanız gerekir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 7. Zehra Kasım 23, 2015, 8:52 pm - Cevap Yaz

  30 haftalik hamileyim bebegim 1700 gr normal mi

  • Gebelik Haftaları Kasım 27, 2015, 1:59 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Zehra
   Bebeğinizin boyu baştan ayağa 42,5 cm. ağırlığı ise 1350-1500 gr. civarındadır. Bu değerler % 10 farklılık gösterebilir.

 8. Ays Kasım 20, 2015, 4:47 pm - Cevap Yaz

  Merhaba ben 33 haftalık hamileyim ancak ultrasonda Bebek 31 hafta gözüküyor 2 hafta gelişim geriliği olduğu ancak bi sorun olmadi ni söyledi Dr um sadece her hafta takip edelim dedi sizce bi problem olur mü? bebek icin bir de sol böbreğinde çok az büyüme olduğunu bunun doğumda normale döndüğünü söyledi sizce bi sorun olur mu ?

  • Gebelik Haftaları Kasım 27, 2015, 1:37 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Ays
   ultrasonografi cihazları ve son adet tarihi birebir uyumlu olmayabilir. ultrasonografi cihazları ile farklılık gösterebilmektedir.
   son adet tarihi ile yumurtlama zamanı arasında ortalama 2 hafta fark olabilir, gebelik haftası buna göre hesaplanır.
   Doktorunuz her şeyin normal olduğunu söylemişse endişe etmenize gerek yok. Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 9. EMRE Kasım 6, 2015, 2:15 pm - Cevap Yaz

  merhaba,eşim 33+4 haftalık ve bütün değerleri normal.doktorlar bebeğin kafatası biraz büyük olduğunu söylüyor ve de türk erkek bebekleri böyle olduğunu söylüyor.ileride bir sorunla karşılaşabilirmiyiz veya çocuk anne karnında kafatasında büyüme devam edebilirmi.bilgilendirilirseniz çok sevinirim.

  • Gebelik Haftaları Kasım 16, 2015, 11:06 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Emre
   Muayene bulguları önemlidir. Doktorunuz her şeyin normal olduğunu söylemesi durumunda endişe etmenize gerek yok. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 10. yasemin Ekim 29, 2015, 10:07 pm - Cevap Yaz

  Selamlar benim son adet tarihin 18.03.2015 kaç haftalık hamileyim şimdiden TSK ederim

  • Gebelik Haftaları Kasım 2, 2015, 12:23 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Yasemin
   8 Ay,32 hafta, 4 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 11. Şifa nur Ekim 11, 2015, 2:16 pm - Cevap Yaz

  Son adet tarihimi hatırlamıyorum. Şuan 33 haftalık hamileyim. Takriben doğum tarihim ne zamandır?

  • Gebelik Haftaları Ekim 19, 2015, 12:47 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Şifa nur
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.

 12. Aycan Eylül 12, 2015, 9:37 pm - Cevap Yaz

  Mrb son adet tarihim 25 aralık 2014 kaç aylık hamileyim. Akintim çoğaldıve kokulu Bide Bacağın her iki üst kisminda mor çatlaklar oluştu nemli tutmama rağmen ne yapmalıyım.

  • Gebelik Haftaları Eylül 21, 2015, 9:56 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Aycan
   9 Ay,38 hafta, 3 günlük hamilesiniz.
   gebelik döneminde vajinal akıntının çoğalması beklenen bir durumdur. Ancak akıntı kaşıntılı, kötü kokulu ve farklı renklerde oluyor ise doktora başvurmanız gerekir. yattığınız zaman bacaklarınızı kalbiniz düzeyine kadar yükselterek dinlenebilirsiniz. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 13. Aynur Eylül 6, 2015, 12:07 pm - Cevap Yaz

  Merhaba ben aynur temmuzun 21inde hastanede ultrasyona girdim 30+3 olarak çıktı şu an tam olarak kaç haftalık olmuştur bebişim şimdiden teşkkrler

 14. songul Eylül 5, 2015, 7:23 am - Cevap Yaz

  Ben 33 haftalik hamilegim bebegim 2200gram sizce kgrami nasil

  • Gebelik Haftaları Eylül 7, 2015, 10:25 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Songül
   33. haftada bebeğinizin boyu 47 cm. ulaştı, ağırlığı ise hemen hemen 1900 gr. civarında olmalıdır. Gebelik şekeri söz konusu değil ise bebeğin önde gitmesi bir problem değildir. Önden gitmesi bebeğin biraz daha kilolu olacağını gösterir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 15. Aynur Ağustos 3, 2015, 12:15 pm - Cevap Yaz

  Merhaba benim son adet tarihim28aralık 2014 kaç haftalık hamile oluyorum

  • Gebelik Haftaları Ağustos 10, 2015, 8:15 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Aynur
   8 Ay,32 hafta, 0 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 16. emine Temmuz 28, 2015, 7:49 am - Cevap Yaz

  Benim son adet tarihim 07.12.2014kac aylik hamileyim karnim henuz fazla buyumedi nedeni ne olabilir bulantilarim ve halsizligim devam ediyor kansizlik ve vitamin ilaci kullaniyorum ne yapmam lazim ilginize tesekkkurler

  • Gebelik Haftaları Temmuz 30, 2015, 1:05 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Emine
   8 Ay,33 hafta, 3 günlük hamilesiniz. Doktorunuz her şeyin normal olduğunu söylemesi durumunda bu sizin genetik yapınızla alakalı olabilir.Gebelik döneminde bulantı, kusma gibi belirtiler sağlıklı bir gebelik geçirdiğinizin müjdecisidir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 17. Zuhal Temmuz 11, 2015, 7:07 pm - Cevap Yaz

  33 haftalik hamileyim ve sag kasigimin 5 santim üstünde siklikla sancı oluyor neden acaba .

  • Gebelik Haftaları Temmuz 15, 2015, 10:55 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Zuhal
   Büyüyen ve gerilen karın bölgenizde kasık ağrısı beklenen bir durumdur. Beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız doktorunza danışın. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 18. armanc Temmuz 7, 2015, 9:29 pm - Cevap Yaz

  Mrb son adet tarihim 22.11 2014 fakat iki ay sonra hastaneye gittim cunku ev dr tatildeydi yurtdisinda yasadigim icin ev dr sevk etmeden hastaneye jinekologa gidemiyorsun ve hastaneye gittim tarihten hesaplaniyor gebeligim ve dr bebegon buyuk oldugunu soyluyor sizce son adet gunume goremi yoksa hastaneye gittigim gundenmi hesapliyim dogum tarihimi

  • Gebelik Haftaları Temmuz 10, 2015, 11:15 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Armanc
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.

 19. eda Temmuz 1, 2015, 7:36 am - Cevap Yaz

  Merhaba 20.11.2014 son adet tarihim kac haftalık hamile oluyorum?? Tesekkurler

  • Gebelik Haftaları Temmuz 8, 2015, 9:12 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Eda
   8 Ay,32 hafta, 5 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 20. Arzu Temmuz 1, 2015, 7:33 am - Cevap Yaz

  Merhabalar, 3 Aralık 2014 tarihinde tüp bebek tedavisi ile 5 günlük blokilist nakli yapıldı şimdi kaç aylık hamile oluyorum. Şimdiden teşekkürler.

  • Gebelik Haftaları Temmuz 8, 2015, 9:11 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Arzu
   Blastokist transfer tarihine göre 33 hafta 5 gün hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 21. Derya Özkan Haziran 22, 2015, 10:55 am - Cevap Yaz

  Merhaba, 33 haftalık hamileyim doktorum geçen haftadaki kontrolümüzde suyumun biraz azaldığını söyledi. Bol su içiyorum. Bu azalmanın herhangi bir riski varmı? veya yapmam gereken birşey varmı?

  • Gebelik Haftaları Haziran 29, 2015, 10:42 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Derya
   Kontrollerinizi sıklaştırmalısınız. Bir çok nedeni olabilir.
   vajinadan amniyon sıvısı akması sonucunda azalma olabilir.
   Bebeğinizin idrarı amniyon sıvısına karışır ve bu amniyon sıvının önemli kısmını oluşturmaktadır. Bu sebeple bebeğinizde idrar yapımını azaltan durumlar suyun azalmasına neden olabilir. amniyon sıvısının azalması durumunda gebelik haftası tamamlanmış ise bebek doğurtulur, daha erken dönemde görülmesi bebekte bir anomali olmaması durumunda amniyon boşluğuna sıvı verilebilir bu yöntem çok uygulanan bir yöntem değildir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 22. pakize Haziran 15, 2015, 8:13 am - Cevap Yaz

  merhaba 33 haftalık hamileyim yüzümde kırmızı kabarcıklar çıkıyo acaba doğumdan sonra geçer mi ve neden çıkabilir sizce ?

  • Gebelik Haftaları Haziran 22, 2015, 9:37 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Pakize
   Değişen ve yükselen hormonların etkisiyle olabilmektedir. Yinede doktorunuza danışın.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 23. özlem Haziran 10, 2015, 7:58 pm - Cevap Yaz

  Merhaba 30 ekim 2014 günlük hamile yim kaç aylik oluyor

  • Gebelik Haftaları Haziran 12, 2015, 10:40 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Özlem
   8 Ay,32 hafta, 0 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 24. Özlem Haziran 2, 2015, 12:59 am - Cevap Yaz

  Merhabalar ben özlem 34 haftalık hamileyim. Sol kasığımda çok sancım var nedeni nedir yardımcı olurmusunuz. Ve rahat yatamıyorum. .
  ne yapmam gerekiyor..

  • Gebelik Haftaları Haziran 9, 2015, 12:17 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Özlem
   gerilen ve büyüyen karın bölgenizde ağrı ve kasılmalar olabilir. Bunlar beklenen gebelik bulgularıdır. Beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız doktorunuzla görüşmelisiniz. Yatarkende sol tarafınıza ve yan olarak yatmayı deneyin. Çünkü kanı kalbe geri taşıyan ana toplar damar karnınızın sağ tarafındadır, sol tarafınıza yatmanız bu damarların basıncını düşürerek kanın organlardan kalbe dönüşünün en iyi şekilde olmasını sağlar.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 25. esra Mayıs 31, 2015, 10:15 am - Cevap Yaz

  14 ekim 2014 kaç aylık hamileyim

  • Gebelik Haftaları Haziran 1, 2015, 11:31 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Esra
   8 Ay,32 hafta, 5 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 26. nilay Mayıs 22, 2015, 5:54 pm - Cevap Yaz

  Benim son adet tarihim 2 ekim 2014 ne kadarlik hamileyim acaba.bebegimde daha donmemis ne zamana kadar donme ihtimali var acaba

  • Gebelik Haftaları Mayıs 29, 2015, 12:10 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Nilay
   8 Ay,34 hafta, 0 günlük hamilesiniz.
   Bebeğiniz rahim içinde sürekli dönebilir, yer değiştirebilir ve bebek farklı pozisyonda olabilir. Gebeliğiniz ilerledikçe bebeğiniz baş aşağı döner. doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 27. özlem Mayıs 21, 2015, 1:50 pm - Cevap Yaz

  merhaba

  32 haftalık hamileyim bebeğin kilosu 2.400 normal mi? çok endişeliyim aklım çok karışık

  • Gebelik Haftaları Mayıs 29, 2015, 11:27 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Özlem
   32. haftada bebeğiniz ortalamam 1800 gr civarında olmalıdır. Gebelik şekeri söz konusu değil ise bebeğin önde gitmesi bir problem değildir.
   Önden gitmesi bebeğin biraz daha kilolu olacağını gösterir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 28. perihan Mayıs 20, 2015, 12:24 pm - Cevap Yaz

  Mrb bn 33 haftalik hamile yim sancilarimin erken basladigi 46 tiya yükseldiği fark edildi bebegimizin yasayamama riski var dediler bunun icinde akciger gelisimini hızlandıracak igne verdi sürekli de yatmam gerekiyor mus bebegmz 15 gun icinde dogarsa bişey olrmu lütfen soruma yant vern cok korkuyorum. …

  • Gebelik Haftaları Mayıs 20, 2015, 2:00 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Perihan
   34. ve 37. haftalar arasında doğan bebekler akciğerleri gelişmiş olduğundan ve herhangi bir sağlık problemi olmayan bebekler yenidoğan ünitesinde belli bir süre kaldıktan sonra 9 aylık bebekler kadar sağlıklı olurlar. Kısa süreli geçici sağlık sorunları olabilir. Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 29. Dilek Mayıs 13, 2015, 9:44 pm - Cevap Yaz

  Sat 26 eylül 2014 kaç aylık

  • Gebelik Haftaları Mayıs 20, 2015, 1:07 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Dilek
   8 Ay,33 hafta, 4 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 30. elif Mayıs 5, 2015, 6:27 pm - Cevap Yaz

  Iyi askamlar 22.09.2014 kac aylik oluyorum

  • Gebelik Haftaları Mayıs 13, 2015, 12:13 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Elif
   8 Ay,33 hafta, 1 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 31. sibel Mayıs 4, 2015, 4:48 pm - Cevap Yaz

  Bnm sat 20 eylul 2014 tam olrk kac haftalik ve kac aylik haimeleyim

  • Gebelik Haftaları Mayıs 13, 2015, 12:07 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Sibel
   8 Ay,33 hafta, 3 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 32. pinar Nisan 16, 2015, 8:59 am - Cevap Yaz

  Merhaba benim SAT 1 eylül 2014 buna gore kaç haftalik oluyor…

  • Gebelik Haftaları Nisan 17, 2015, 9:54 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Pınar
   8 Ay,32 hafta, 3 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 33. gulsevim Mart 21, 2015, 9:07 am - Cevap Yaz

  mrb ben gulsevim 0.11.0.8.2014 te hamile kaldim simdi 32 iki haftayi bitirmekteyim aca ba kacaylik oluyoru haftalardan anlamadiyim icin sormam gerekiyor mumkunse cevab alabilirmiyim kacinci ayimdayi simdiden tskrler

  • Gebelik Haftaları Mart 23, 2015, 2:57 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Gülsevim
   7 Ay,31 hafta, 6 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 34. gamze Mart 19, 2015, 9:19 am - Cevap Yaz

  Merhaba ben 8 haftalık hamileyim ilk olacak ama icimdeki korkuyu hic atamiyorum doğumdan oldukca cok korkuyorum nedir nasil bir aci dayanabilcekmiyim hep endişe icindeyim şimdiden ve yaklastikca da cok artacak doğum cok mu zor ne yapmalıyım

  • Gebelik Haftaları Mart 25, 2015, 11:08 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Gamze
   Doğum yaklaştıkça kaygılarınız ve korkularınız artabilir. Bunun için düzenlenen doğum ile ilgili kurslara veya seminerlere mümkünse eşinizle birlikte katılmanız önerilir. Hamilelik ve doğum konusunda detaylı ve doğru bilgi sahibi olmak bu tür kaygı ve korkularınızı yenmenizde yardımcı olacaktır. Bu konuda kadın doğum uzmanlarından alınan bilgiler daha doğru ve güvenli olacağından bunlara dikkat etmek gerekir. Eşinizin desteği çok önemlidir. Her şeye rağmen kaygı ve korkularınızı aşamıyorsanız profesyonel anlamda psikolojik destek almanız fayda sağlayacaktır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 35. şule Mart 11, 2015, 1:20 pm - Cevap Yaz

  merhaba ben 34 haftalık hamileyim ama pskolajim çok bozuk ve doğum yapmak istiyorum bu haftada doğum yapmam mümkünmü bunu doktoruma önermem nekadar doğru

  • Gebelik Haftaları Mart 16, 2015, 10:23 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Şule
   İçinde bulunduğunuz psikoljik durum her şeye rağmen kaygı ve korkularınızı aşamıyorsanız profesyonel anlamda psikolojik destek almanız fayda sağlayacaktır. doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 36. tugba Mart 9, 2015, 2:47 pm - Cevap Yaz

  Merhabalar ben 33 haftalik hamileyim.allah nasip ederse 2. Bebegim olacak.karin agrilarim artti surekli tuvalete gidiyorum karnim da agrilar olunca bebegim de hareketlenmeler oluyor.ilk bebegim 8 aylik dogmustu.sizce erken dogum agrilri midir.simdiden tesekkurler.

  • Gebelik Haftaları Mart 13, 2015, 11:41 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Tuğba
   gebeliğin ilerleyen dönemlerinde mesaneye olan baskıdan dolayı sık idrara çıkma olur. doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 37. zehra Şubat 27, 2015, 3:18 pm - Cevap Yaz

  Mrb ben 33 hafta 6 gunluk hamileyim belim cok agriyo ve arada kasilmalar oluyo bunun nedeni ne olabilir doktorum erken dogum olabilir demistti acaba dogum sancisi mi bu simdiden tsk.

  • Gebelik Haftaları Mart 4, 2015, 2:32 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Zehra
   Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz.. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 38. menekşe Şubat 22, 2015, 4:23 pm - Cevap Yaz

  Merhaba ben 33 hafta ikiz gebelik hamileyim bebeklerimin kilosu ne kadar olmuş? Bu arada çok göğüs kafesimde aşırı ağrı batma var

  • Gebelik Haftaları Şubat 24, 2015, 10:47 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Menekşe
   Bebeklerin kilosu hakkında doktorunuz ultrason muayenesinin ardından size gerekli bilgiyi verecektir. Muayene bulguları önem taşır, ağrılarınız için doktora giderek gerekli kontrolleri sağlamalısınız. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 39. yasemin Şubat 13, 2015, 12:16 pm - Cevap Yaz

  Mrb bn 32 haftalik hamileyim acaba kac aylik oliyorum.

  • Gebelik Haftaları Şubat 13, 2015, 12:54 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Yasemin
   Bu karmaşa 1 ayın tam 4 hafta olmamasından kaynaklanmaktadır.
   1 ay 4 hafta 3 gün sürebiliyor bazen. Burada dikkat edilmesi gereken ay hesabı değil hafta hesabıdır.
   Doktorlarda gebelikleri ay ay değil hafta hafta hesaplamaktadır.

 40. nehir Şubat 12, 2015, 12:10 am - Cevap Yaz

  Mrb ben 33 haftalik hamileyim bir kizim olacak kismetse yanliz sol kaburgamda cok aci hissetmeye basladim beni zorluyo.ve mide yanmam bulantim kusmam tekrar basladi ne yapmaliyim

  • Gebelik Haftaları Şubat 13, 2015, 11:51 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Nehir
   değişen hormonların etkisiyle gebelikte beklenen durumlardır. Yinede Doktorunuza danışın. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 41. yamur Ocak 27, 2015, 4:31 am - Cevap Yaz

  33haftalik hamileyin baw ve bel agrilarim cok .sizce ne etmeliyemki arimasin

  • Gebelik Haftaları Ocak 27, 2015, 1:46 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Yamur
   bel ağrıları için düzenli egzersiz yapabilirsiniz.
   baş ağrıları için doktorunuzun onayı ile gebeliğe zararı olmayan parasetamol ağrı kesiciler kullanılabilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 42. fatma Ocak 23, 2015, 11:52 am - Cevap Yaz

  Merhaba ben 33 haftalık gebeyim ve bugün doktor bebeğimin çok zayıf kaldığını söyledi ve başı yukarıdaymış herhangi bir tehlike varmı kilosunun 1 buçuk olduğunu söyledi

  • Gebelik Haftaları Ocak 23, 2015, 12:30 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Fatma
   33. haftada bebeğinizin boyu 47 cm., ağırlığı ise hemen hemen 1900 gr. civarında olmalıdır. Bu değerler %10 farklılık gösterebilir. Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır. Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 43. nursel Ocak 20, 2015, 6:37 pm - Cevap Yaz

  merhabalar. 33 haftalık hamileyim bebeğim şimdiden 3 kg . herşey yolunda mı

  • Gebelik Haftaları Ocak 21, 2015, 1:34 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Nursel
   Bebeğinizin 33. haftada boyu 47 cm., ağırlığı ise hemen hemen 1900 gr. civarında olmalıdır.
   Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 44. semagür Ocak 18, 2015, 7:48 am - Cevap Yaz

  merhaba ben 33+2 günlük hamileyim bebeğimin kilosu 2465 gr ve bebeğimin kafasının 5 hafta önden gittiğini ve normal haftasınında 1 hafta önden gittiğini sölüyor doktor sezeryan olur kesin dedi bilgilendirirmisiniz beni şimdiden teşekkürler

  • Gebelik Haftaları Ocak 21, 2015, 12:01 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Semagür
   Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..

 45. kubra@ Ocak 10, 2015, 7:30 pm - Cevap Yaz

  18.05.2014 kaç haftalik gebeliyim yardimci olursaniz sevinirim

  • Gebelik Haftaları Ocak 12, 2015, 10:28 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Kübra@
   8 Ay,34 hafta, 0 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 46. emel Aralık 30, 2014, 10:11 pm - Cevap Yaz

  merhaba ben 33.hafta +2 günlük hamileyim bebeğimin boyu 46 cm kilosu 2.300 gram sizce nasıl kilosu ?
  şimdiden sonra bebeğim tahminen ne kadar kilo alır?ne yesem iyi olur?teşekkürler

  • Gebelik Haftaları Aralık 31, 2014, 9:48 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Emel
   33 haftada bebeğinizin boyu 47 cm., ağırlığı ise hemen hemen 1900 gr. civarında olmalıdır. Bu değerler %10 farklılık gösterebilir. Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır. Mevsim meyvesi ve sebzeleri tüketmeniz önerilir, hafta hafta gebelik yazılarımızda gerekli bilgiler verilmiştir. Dileriz yeni yılda doğacak tüm bebekler evlere sağlık ve neşe getirsin :)

 47. feriha Aralık 10, 2014, 8:37 pm - Cevap Yaz

  mrb. karnımdan çıt diye ses geldi önce yanlış duydum diye düşündüm. Ama daha sonra tekrar çıt diye ses gelince korktum . Bebek hareket halindeyken oldu..

  • Gebelik Haftaları Aralık 12, 2014, 11:00 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Feriha
   Bebeğiniz birkaç dakika hıçkırabilir ve hareket halindeyken bir takım sesleri ve hareketleri size hissettirebilmektedir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 48. yonca Aralık 7, 2014, 1:36 pm - Cevap Yaz

  Merhabalar 32 haftalik hamileyim bebeğimin kilosu 1950 yaklaşık boyuda 43 cmmis normalmidir

  • Gebelik Haftaları Aralık 9, 2014, 12:01 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Yonca
   Bebeğinizin komple boyu 46 cm., ağırlığı ise ortalama 1700-1800 gr. kadardır. Bu değerler % 10 farklılık gösterebilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 49. havva Kasım 30, 2014, 12:28 pm - Cevap Yaz

  Mrb bn 32 haftalık hamileyim dogumum nezman acba … bide suan tam olarak 8 aylıkmı oluyorum

 50. bahar Kasım 29, 2014, 5:28 pm - Cevap Yaz

  Merhabalar…çok şükür 32 haftalık hamileyim,bi anormal durum yok…sadece agrilar oluyor,o da yaklastigindan..yalniz çok hareketli bir bebek…sürekli karnimi hissediyorum

 51. ECENUR Kasım 25, 2014, 10:40 pm - Cevap Yaz

  ben 33 haftalık hamileyım bebegım kız genelde kız cocugu erken doğar felan dıyorlar sızce nekdar kaldı benım doğumuma yardımcı olursanız sevınırım

  • Gebelik Haftaları Kasım 26, 2014, 1:15 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Ecenur
   Böyle bir genelleme yapmak yanlış olur.
   doğum şekline ve doğum zamanına gebeliğinizin ve bebeğinizin gidişatına göre en doğru doktorunuz karar verebilir.

 52. filiz Kasım 22, 2014, 9:26 am - Cevap Yaz

  mrb lar 32 hafta 3 günlük hamileyim bebeğimin boyu 42 cm ama kilosu 2 kilo 64 gr sakıncalı bir durum varmıdır doktorum şekerden şüphelendi ama ondada çok birşey çıkmadı .

  • Gebelik Haftaları Kasım 25, 2014, 2:42 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Filiz
   32. gebelik haftasında bebeğinizin komple boyuortalama 46 cm., ağırlığı ise 1700-1800 gr. kadardır. Bu değerler %10 farklılık gösterebilir. Doktorunuz kilo takibini kontrollü bir şekilde yapacaktır. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 53. zelis Kasım 11, 2014, 5:47 pm - Cevap Yaz

  Merhaba 33+1 haftaligim bebegimin suyu 5 cmmis erken dogum riski varmidir varsa bile bebegime zarari olurmu tesekkur ederim

  • Gebelik Haftaları Kasım 14, 2014, 10:13 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Zeliş
   Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 54. zeynepyasar Ekim 29, 2014, 10:54 am - Cevap Yaz

  33 haftalik hamileyim kasintili bir akintim var acaba sebebi ne olabilit veya ne yapmam gerekir

  • Gebelik Haftaları Ekim 31, 2014, 9:02 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Zeynepyasar
   gebelik döneminde vajinal akıntının çoğalması beklenen bir durumdur. Ancak akıntı kaşıntılı, kötü kokulu ve farklı renklerde oluyor ise doktora başvurmanız gerekir.

 55. Nuriye kurultay Ekim 21, 2014, 3:58 pm - Cevap Yaz

  6mart 2014 kaç aylığım son adet tarihim

  • Gebelik Haftaları Ekim 22, 2014, 1:34 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Nuriye Kurultay
   8 Ay,32 hafta, 5 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 56. ayşe Ekim 3, 2014, 3:59 pm - Cevap Yaz

  33 haftalık hamileyim akıntım koyu kahverengi ve cok yogun doktorum her turlu kontrolu yaptı ama bısry bulamadı sebebi ne olabilir cok kafama takılıyo

  • Gebelik Haftaları Ekim 8, 2014, 9:48 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ayşe
   gebelik döneminde vajinal akıntının çoğalması beklenen bir durumdur. Ancak akıntı kaşıntılı, kötü kokulu ve farklı renklerde oluyor ise doktora başvurmanız gerekir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 57. rabia Eylül 20, 2014, 3:40 pm - Cevap Yaz

  Merhaba 33+2günlük hamileyim bebeğim 2 hafta geriden geliyo doktorum ankaraya sevk etti oradakıler korkulcak bişey olmadıgını söyledi fakat çok korkuyorum bebeğimin kilosunu yerine getirmek için ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Gebelik Haftaları Eylül 23, 2014, 12:12 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Rabia
   Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 58. arzu Eylül 3, 2014, 3:38 pm - Cevap Yaz

  31+5 günlük hamileyim. bende gebelik zehirlenmesi belirtileri oluyor. ne yapa bilirim. doktor normal diyor.

  • Gebelik Haftaları Eylül 18, 2014, 2:29 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Arzu
   muayene bulguları önemlidir. şüphelendiğiniz durumlarda mutlaka doktor kontrolüne gitmelisiniz.

 59. meve arslan Ağustos 24, 2014, 2:19 pm - Cevap Yaz

  meraba33 hafta 4 günlük hamileym ikinci bebeğim bebek hareket ettikçe şimdiden tıpkı öbür ün de olduğu gibi kısa kısa doğum sancısı gibi sancılar oluyo hareket ettikçe tuvalet ihtiyacım artıyo bi de bacağım da varis çıktı ço rahatsız ediyo onun için bi öneriniz varmı şimdiden tşk ler

  • Gebelik Haftaları Ağustos 26, 2014, 12:12 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Merve Arslan
   Bunlar beklenen gebelik bulgularıdır.Rahmin genişlemesi ve bebeğin mesane (idrar torbası ) üzerine uyguladığı basınçtan kaynaklanır. Gebelik döneminde anne adaylarının yüzde 15′inde varis oluşabilir. Bunların büyük bir kısmı gebelikten sonra kendiliğinden kaybolur. Gerekirse varis çorapları giyebilir, yattığınız zaman bacaklarınızı kalbiniz düzeyine kadar yükselterek dinlenebilirsiniz. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 60. didem Ağustos 22, 2014, 12:45 am - Cevap Yaz

  Merhaba 33 haftalık hamileyim karnımdan tuhaf sesler geliyor fark ettim nedeni acaba nedir bebeğimin idrar yada gaz çıkarma durumu var mı bu dönemde yada bu sesler sizce neden

  • Gebelik Haftaları Ağustos 22, 2014, 11:58 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Didem
   ritmik bir şekilde hıçkırır. Bunları hissedebilirsiniz.
   İdrarını içinde bulunduğu amniotik sıvıya yapar.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 61. bebektan Ağustos 16, 2014, 6:34 am - Cevap Yaz

  mrb. 33+2 günlük hamileyim.Aşırı derecede sırt ve bel ağrısı yaşıyorum.Rahatlatmak için öneriniz var mı?Basit yöntemler söylerseniz sevinirim teşekkürler…

  • Gebelik Haftaları Ağustos 18, 2014, 12:11 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Bebektan
   Doktorunuzunda müsaadesiyle sırt ve bel ağrısını güçlendirecek egzersizler yapmak rahatlatacaktır.

 62. ekin damla Temmuz 9, 2014, 8:31 pm - Cevap Yaz

  33+4 8 ay 11 gün oluyor

 63. ekin damla Temmuz 9, 2014, 8:27 pm - Cevap Yaz

  merhaba iyi aksamlar ben 33+4 günlük hamileyim dudagımda yüzümde sismeler oluyor ve ben hep uyumak istiyorum annemlerin yanına tatile geldim haftaya gidicem bi zararı olur mu sürekli uyumanında olurmu zararı

  • Gebelik Haftaları Temmuz 10, 2014, 9:39 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Ekin damla
   Değişen hormonların etkisiyle gebelik bulguları anneden anneye farklılık gösterebilmektedir.
   Yinede doktorunuza danışın.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 64. ecenaz Haziran 24, 2014, 10:41 am - Cevap Yaz

  33 hafta kaç aylik oluyor

  • Gebelik Haftaları Haziran 24, 2014, 12:35 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Ecenaz
   Bu karmaşa 1 ayın tam 4 hafta olmamasından kaynaklanmaktadır.
   1 ay 4 hafta 3 gün sürebiliyor bazen. Burada dikkat edilmesi gereken ay hesabı değil hafta hesabıdır.
   Doktorlarda gebelikleri ay ay değil hafta hafta hesaplamaktadır.

 65. bera gündüz Haziran 19, 2014, 9:41 pm - Cevap Yaz

  Selm 33 hftalik gebeyim ama bebgmn boyu 34 cm kisami yani normal degilmi cevap verirseniz sevinirim:-(

  • Gebelik Haftaları Haziran 20, 2014, 1:45 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Bera gündüz
   Doktorunuz her şeyin normal olduğunu söylemesi durumunda bu sizin genetik yapınızla alakalı olabilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 66. ipek Haziran 15, 2014, 6:50 pm - Cevap Yaz

  32 haftalı hamileim.amoklovın bin 1000 mg kullandım 5 tane.bogaz üşütmesinden dolayı.sıkıntılı olur mu bebeğime.aile hekimim verdi

  • Gebelik Haftaları Haziran 18, 2014, 8:34 am - Cevap Yaz

   Merhaba @İpek
   düşük risk ilaç grubundadır. Doktorunuzun onayı olmadan ilaç kullanmayınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 67. demet Haziran 4, 2014, 10:31 am - Cevap Yaz

  meraba 24 yaşindayım ve ilk gebeligim 32+2 günlük haMİLEYİM doktora gttigimde bpd 86.4mm () ac 306 mm()fl 66.8mm () hc 316mm fka+ çıktı doktor iri bi bebek dedi . vucut degerleri uyumlumu acaba birde sıkıntı olrmu acaba

  • Gebelik Haftaları Haziran 5, 2014, 10:05 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Demet
   Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır.Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 68. Tugba Haziran 3, 2014, 4:35 am - Cevap Yaz

  Meehaba Allah herkese kolaylik versin. Benim ellerim ayaklarim şişiyor el parmaklarm uyusuk sueekli birde bacagimindiz kapak altindaki kaba etim cok agriyo ayaklarimda mora yakin kirmizi aceba d.v.t.olabilirmi bacaklarimda tahlillerim normal cikti bu arada 33 haftalik hamileyim.tesekkurle

  • Gebelik Haftaları Haziran 5, 2014, 8:05 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Tuğba
   Ellerinizde ve parmaklarınızda uyuşma, şişlik Bunlar beklenen gebelik bulgularıdır. Beklenenden fazlasını yaşıyorsanız doktorunuza danışın.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 69. Yağmur Mayıs 27, 2014, 8:52 pm - Cevap Yaz

  33. Haftalık hamileyim bir kızım var bide allahım kısmet ederse oğlum olucak . Ailemizde herkes heyecanlı hayırlısı inşallah .. Ben de gün içinde nefes darlığı , gece ise kasılmalar oluyor .. Ama biliyorum ki anne olmak kolay değil … Ve bir gün olucak yaşandı bitti diyeceğiz (umarım ) allahım herkese hayırlı doğumlar nasip etsin .. Iyi geceler

 70. dilan Mayıs 22, 2014, 10:17 am - Cevap Yaz

  33haftalik Bebeğim kilosu 2kilo 229 gram boyu 29.4cm normal mi?

  • Gebelik Haftaları Mayıs 22, 2014, 11:51 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Dilan
   Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 71. birsen Mayıs 14, 2014, 12:15 pm - Cevap Yaz

  Mrb ben 33 haftalık gebeyim bebegimin kilosu 1.600 grm doktorum geriden geldimi söyledi cok azmı haftasına göre kilosu sizce

  • Gebelik Haftaları Mayıs 16, 2014, 8:14 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Birsen
   Kilo takibinizi doktorunuz kontrollü bir şekilde yapacaktır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 72. hevi Nisan 21, 2014, 12:14 am - Cevap Yaz

  Ben 32+2 günlük hameyim kaçıncı haftada 8aylik oluyor ve kaçıncı haftada bitiyor 8 ayim

  • Gebelik Haftaları Nisan 21, 2014, 2:47 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Hevi
   siz 8. aydasınız.
   Bu karmaşa 1 ayın tam 4 hafta olmamasından kaynaklanmaktadır.
   1 ay 4 hafta 3 gün sürebiliyor bazen. Burada dikkat edilmesi gereken ay hesabı değil hafta hesabıdır.
   Doktorlarda gebelikleri ay ay değil hafta hafta hesaplamaktadır.

 73. tuba Nisan 9, 2014, 7:58 pm - Cevap Yaz

  İyi akşamlar şuan koltuk da uzanırken dikkatimi çekti ve çok endişelendim.karınım yuvarlak sağ tarafım sol tarafıma istinaden daha şişkin bu bebeğin duruş pozisyonuna mı bağlıdir yoksa bebekle ilgili yapısal bozuklukla alakalı mıdır mümkünse acil cevap verirseniz rahat uyuyacaım

  • Gebelik Haftaları Nisan 10, 2014, 1:26 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Tuba
   Bebeğiniz rahim içinde sürekli dönebilir, yer değiştirebilir ve bebek farklı pozisyonda olabilir.
   Muayene bulguları olmadan yorum yapmak doğru olmaz. Doktorunuz size bu konuda net bilgiler verecektir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 74. tuba Nisan 8, 2014, 11:50 am - Cevap Yaz

  Merhaba 32 haftalık hamileyim normal doğum için yürüyüş öneriyorlar fakat yürüyüş yaptığım zaman sol tarafımda kasık arısı yaşıyorum nedeni ne olabilir

  • Gebelik Haftaları Nisan 9, 2014, 10:53 am - Cevap Yaz

   Merhaba @Tuba
   gebelik döneminde kasık ağrısı beklenen bir durumdur. Beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız doktorunuza danışmalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 75. nihal gök Nisan 1, 2014, 9:59 pm - Cevap Yaz

  Merhaba; ben 33 haftalık hamileyim. Sağ göğüs kafesinde siddetli batma seklinde ağrılar hissediyorum. Bunun sebebi nedir normal mi?

  • Gebelik Haftaları Nisan 2, 2014, 1:25 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Nihal Gök
   Muayene bulguları önem taşır, doktora giderek gerekli kontrolleri sağlamalısınız.

 76. emel Mart 1, 2014, 6:05 pm - Cevap Yaz

  ben 33 haftalık gebeyim yalancı dogum agrılarım hiç olmadı şimdiyekadar bu ileride bie problem oluşturur mu

  • Gebelik Haftaları Mart 3, 2014, 1:41 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Emel
   Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde yaşayabilirsiniz. Gerçek doğum sancılarından ayırt etmek gerekir.

 77. serpil Şubat 12, 2014, 1:04 pm - Cevap Yaz

  33.4 haftalık hamileyim. belimin sol kısmında aşırı ağrılarım var. gece uykularım bu yüzden çok düzensiz. bu ağrılar bebeğimin büyüdügünden mi kaynaklanıyor? bebegim su anda 2 kilo 100 gr. bu normal midir?

  • Gebelik Haftaları Şubat 12, 2014, 1:22 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Serpil
   büyüyen rahim ve gerilen karın bölgenizden dolayı kasıklarınızda, belinizde ağrı olabilir.
   Gereğinden fazla ağrı hissediyorsanız doktorunuza başvurunuz.

 78. songull Şubat 9, 2014, 8:02 pm - Cevap Yaz

  32. Haftayi doldurdum ama göğüsumden hala sut sıvısı gelmiyor bu ikinci hamileligim oglumda 7 .ayda basladi sabaha kadar kiyafetim islaniyodu simdi bisey yok normalmi yada beslenmemdemi sorun var..

  • Gebelik Haftaları Şubat 10, 2014, 1:22 pm - Cevap Yaz

   Merhaba @Songüll
   Gebelikler arasında farklılık olabilir. Bir sonraki kontrolünüzde doktorunuza söyleyin. Sütün gelip gelmediğini kontrol edecektir.

 79. yeliz selvi Aralık 29, 2013, 3:33 pm - Cevap Yaz

  bende 33 haftalık gebeyim allah herkesin yardımcısı olsun benim sıkıntım bacaklarımda sızı gibi ağrıların özellikle gece beni uyutmaması ve kaburgalarımın ağrısı olsun herşeye rağmen değer inşallah sağlıklı dünyaya gelir

 80. muberra Temmuz 26, 2013, 9:03 am - Cevap Yaz

  merhaba bende 34. haftamdayim sancilardan ziyade kaburgalarim da agrilarim var..Allah herkese bebisini hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin…

  • hatice Temmuz 26, 2013, 5:05 pm - Cevap Yaz

   Amin Muberra.Hayirlisiyla yavrularimiza kavushak inshAllah.

 81. hatice Temmuz 26, 2013, 3:45 am - Cevap Yaz

  Merhaba.Halide dogum agrilari digil de yurumek oturmak kalkmak gibi zorluklar artdi.yuruyus zamani bile her bes dakika sonra oturma ihtiyaci duyarim.ayaklarim ellerim shishdi.haftalik kontroller bashladi.son ayi hic yatakdan kalkmasam gibi hayal kuruyorum.dinlenmek yine de dinlenmek istiyorum amma bebegin guzel tekmelerini duymak cok hosh onunla konushmak da ogle.bi de konusunca cevap olarak tekme atmazmi mucize gibi vallah.ikinci gebeligim olsa bile ilk defasindaki gibi mutluyum.Allah arzu eden her kese nesip etsin InshAllah.kecen haftadan siteyi buldum cok begeniyorum.zahmeti gecen her kese teshekkur ederim.

 82. halide Temmuz 2, 2013, 7:47 pm - Cevap Yaz

  gece uykusu düzene giriyor girmeye ama doğum ağrıları fazla olmaya başlıyor bu haftalarda.