Gebelikte 7. Hafta (Hamilelik)

Gebelik Haftaları Ocak 12, 2013 127

7. Hafta Gebelik Anne

Sesli Dinle

gebelikte bulantı ve baş ağrıları liste7.Haftadan itibaren anne adayları artık bazı değişiklikler hissedebilir. Erken gebelik bulguları, baş dönmesi, bulantı, sürekli uyku hali, yorgunluk hissi, meme uçlarının koyulaşması ve memelerde dolgunluk ve gerginliğin artması, aşerme, hazımsızlık ve kabızlık, sık idrara çıkma gibi belirtiler olabilir. Rahim sümüksü bir akıntı ile ağzını kapatarak rahim içini korumaya alır.

Bebeğiniz Amniyos kesesi adı verilen sıvı içerisinde koruma altındadır, bebeğinize en erken dönemlerinden itibaren bedeninin rahim iç duvarlarına değmeden rahat bir şekilde gelişebilmesi ve zararlı olabilecek etkenlerden korunması için en uygun ortamı hazırlar. Anne adaylarının hemen hemen yarısında bulantı ve kusma gözlenmektedir. Bulantılar 3 – 3,5 ay devam edebilir ve sonrasında bazılarında kendiliğinden geçer. Nedeni ise hızla yükselen gebelik hormonlarının sebep olabileceği gibi psikolojik faktörlerde etkili olabilir. Bulantı hissinin yanı sıra kusmada görülebilir, özellikle sabah saatlerinde daha sık olabildiği gibi gün içerisinde de görülebilir. Bulantılarınızı önlemek veya bastırmak için sabah kalkmadan önce leblebi, kraker ve bisküvi tarzı gıdalardan atıştırabilirsiniz. Gün içerisinde öğün sayılarınızı çoğaltarak az ve sık yemeye özen gösterin. Sıvı içecekleri yemek arasında alın. Midenizi rahatsız eden besinlerden uzak durun. Bulantı ve kusmalarınız şiddetliyse biraz kilo kaybetmiş olabilirsiniz.

7. Hafta Gebelik Bebeğiniz

 
Sesli Dinle

7 hafta gebelik fetus listeBebeğiniz henüz embriyo olarak adlandırılıyor. Büyümeye ve gelişmeye devam ediyor, 6. Haftaya göre 2 kat daha büyüdü ve hemen hemen 1 cm.’ye ulaştı. Bu haftada bebeğinizin kol ve bacaklarındaki el ve ayakları yüzgece benzer şekilde ortaya çıkar. Yüzün belirgin yapıları şekillenmeye başlamıştır, göz kapağı çukurları, burun delikleri, kulak bölgelerinde çukurlaşma ve büyük damarları oluşmaktadır. Beyin hızla gelişirken, kalpte sağ ve sol odacıklar oluşmuştur. İnsülün hormonunu salgılayacak olan pankreas ve apandisi de artık var. Bağırsaklar ise göbek kordonu içerisinde oluşmaya devam etmektedir.

7. Hafta Gebelik ile ilgili Genel Bilgiler

Sesli Dinle

gebelik beslenme liste

 • Hamilelik boyunca tüm beslenme desteği anne içindir.
 • Bebek anneden ihtiyacı olanı kadarı alır.
 • Bu haftalarda bebek henüz çok küçüktür ve annede bebeğin ihtiyacı olan her şey fazlasıyla vardır.
 • Aşırı yemek bebeğe bir fayda sağlamayacaktır.
 • Bu yüzden fazla yemek yemeye çalışmayın.
 • Bu dönemde sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterin.
 • Bulantı ve kusması olan anne adayları asla kendilerini yemek yemek için zorlamamalıdır.

Gebelik dönemlerinde doktorunuza da danışarak fazla zorlamadan egzersiz yapabilirsiniz ve günlük en az yarım saat yürüşler faydalı olacaktır.

Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerine tıklayınız Toplam Resim : ( 3 )
 • gebelikte bulantı ve baş ağrıları liste
 • gebelik beslenme liste
 • 7 hafta gebelik fetus liste

127 Yorum »

 1. Özge Mart 25, 2015, 11:49 am - Reply

  Merhaba.7 haftalik hamileyim.6 haftalik da hamile oldugumu öğrendim ve doktora gittim.ultrasonda kalp atışı yoktu.ancak doktorum gebeliğin normal dedi.sizin yorumlarinizda 6 haftalikken kalp atisinin rahatlikla duyuldugunu okudum.acaba bi sorun mu var gebeligimde ?

  • Gebelik Haftaları Mart 25, 2015, 1:42 pm - Reply

   Merhaba @Özge
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir. Doktorunuz her şeyin normal olduğunu söylemiş ise bir hafta sonra tekrar ultrason muayenesi yaptırdığınızda kalp atışlarını duyabilirsiniz. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 2. yasemin Mart 16, 2015, 2:58 pm - Reply

  merhaba doktora gittigimde adet tarihime göre7 haftalik hamileyim ama doktorum 5 haftalik oldugunu söyledi ve sag yumurtalikta kist tespit edildi bebegimin kalp atislarida yok ters giden bi durummu var kist bebegin gelismesini etkiler mi simdiden tesekkürler

  • Gebelik Haftaları Mart 19, 2015, 11:35 am - Reply

   Merhaba @Yasemin
   4. haftada bebeğin boyu gözle ve ultrasonla gözlenemez.
   5. haftada ultrason ile görülebilir hale gelir.
   6. haftada Kalp atışları artık rahatlıkla ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   yumurtalıklarda görülen kistin boyutları ve iç yapısı önemlidir. Gebelikte sık görülen yumurtalık kistleri olabilir. Muayene bulguları önemlidir. Bazı durumlarda kist ameliyatı gerekebilir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 3. Zeynep Mart 15, 2015, 4:01 pm - Reply

  Merhaba 7 haftalık gebeyim doktorum elevit verdi fakat yutamıyorum toz haline getirip içmemde bi sakınca varmıdır.Şimdiden teşekkür ederim

 4. fatma Şubat 23, 2015, 2:06 pm - Reply

  Merhaba. Ben 6 hafta 6 günlük hamileyim. Baş ağrılarım çok şiddetli. Yemek yiyemiyorum ve yataktan kalkamıyorum. Hamile olduğumu öğrenmeden önce yani 4-5 haftalık hamileyken antibiyotik ve uyku hapı kullandım. Bebeğe zararı olmuşmudur. Doktora hiç gitmedim. Gitmem gerekiyormu.

  • Gebelik Haftaları Şubat 24, 2015, 11:37 am - Reply

   Merhaba @Fatma
   Baş ağrısı vücutta oluşan hormonal değişikliklerden kaynaklanan gebelik sırasında da sık görülen şikayetlerden birisidir.
   Bu durumda mutlaka doktorunuza danışmalı ve nedeninin araştırılması gerekmektedir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 5. Lara Şubat 23, 2015, 1:16 pm - Reply

  Merhaba,

  İlk düşümden 2 ay sonra tekrar hamile kaldım. Doktor 5/2 günde kesemi gördü. Yalnız etrafında kanama var dedi. Tedavi amaçlı, progestan iğne, clexane, ecopirin ve vajinadan krem tedavisine başladık. Progestan iğne çok ağrı yapıyor. Ve genelinde çok kötü mide bulantım ve yemeklerden tiksinti ve iştahsızlık başladı. Tedavime yorumunuz nedir? Ve şuan ki iştahsızlığıma ve bulantıma? Teşekkürler

  • Gebelik Haftaları Şubat 24, 2015, 11:25 am - Reply

   Merhaba @Lara
   Değişen ve yükselen hormonların etkisiyle beklenen gebelik bulgusudur. Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 6. tugba Şubat 16, 2015, 8:17 am - Reply

  Mrhba ben 7hfta5 gunluk hamileyim. İlk gebeligim dusuk yapmıstım.1haftaonce akıntımın rengi koyulastı acile gttim idrar temiz cıktı fakat enfeksiyon cıktı fitil verdi kullandm bugunde doktora gttim kanama gozukuyor dedi. Dusuk yapma ihtimalim var mı cok korkuyorum

  • Gebelik Haftaları Şubat 17, 2015, 1:19 pm - Reply

   Merhaba @Tugba
   kanama ve leke şikayetleriniz için mutlaka kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 7. Nurdan Ocak 29, 2015, 9:11 pm - Reply

  Mrb son adetim gecikmeli olmustu kesin bilmiyorum tahmini 15 kasim en gec 20 kasim aralik 30 da hemile oldugumu öğrendim simdi 6 hafta 4 günlük hamileyim ultrason sonuclerina göre bir tuhaflik olduğunu düşünüyorum bi gerilikmi var doktarim hersey normal dedi kalp atislarida basladi cok şükür

  • Gebelik Haftaları Ocak 30, 2015, 10:36 am - Reply

   Merhaba @Nurdan
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.

 8. leyla Ocak 9, 2015, 2:05 pm - Reply

  Teşekkür ederim

 9. leyla Ocak 9, 2015, 12:21 am - Reply

  Doğum tarihim 11 06 1971
  Gebe kaldığım tarih 20 11 2014 bu tarihlere göre bebeğin cinsiyeti nedir?

  • Gebelik Haftaları Ocak 9, 2015, 10:25 am - Reply

   Merhaba @Leyla
   Normal Yaşınız 43.
   Mart ve Sonrası Doğduğunuz için
   Yaşınıza +1 Eklendi
   Çin Takvimine Göre Gebelik Yaşınız 44.
   Çin Takvimine Göre Çocuğunuzun Cinsiyeti Kız
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.
   Unutmayınız ki bu takvim Çinlilerin batıl inancıdır ve eğlence amaçlı kullanılmaktadır.
   Bebeğinizin cinsiyetini bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 10. zeynep Aralık 26, 2014, 4:15 pm - Reply

  ben şu an 6 hafta 2 günlük hamileyim ilk haftalarda kahverengi akıntım vardı progesteron kullanıyorum kalmadı ama 5 hafta 5 günlükken kesenin 8 mm ve olması gerektiginden küçük oldugunu söyledi pazartesi tekrar gidecem önemli bi durum mu kesenin küçük olması sorun olur mu ?

  • Gebelik Haftaları Aralık 30, 2014, 11:48 am - Reply

   Merhaba @Zeynep
   Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 11. ahu Aralık 17, 2014, 7:27 am - Reply

  Benim son adet tarihim 27 ekim suan gec dollenme olfugu icin 7haftalik degil 6haftalik hamileyim 5+2de kesem goruldu fakat hcg degerlerim su sekilde artis gosterdi 3aralik saglik ocaginda 947, 5aralik devlet hastanesi 1646, 11aralik devlet hastanesi 4337, 12 aralikta kendi doktorumda ozel hastanede yaptirdigm sonucta 6630 cikti buna gore beta hcg normal mi bu sekilde farklilik gosterirmi yada son yapilana gore duzenemi giriyor diyebilirmiyiz beni aydinlatirsaniz sevinirim

  • Gebelik Haftaları Aralık 18, 2014, 3:36 pm - Reply

   Merhaba @Ahu
   Gebelik takibi sırasında beta HCG hormonu artışları yükselerek, sağlıklı bir gebelikte 2 günde değerler 1 kat artmalıdır. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 12. reyhan.iliaeva Aralık 13, 2014, 11:37 am - Reply

  salam. Menim sualim hamilelik haqdadir. men noyabr ayinin 5de aybashi oldum. noyabrin 24de sunu mayalama eletdirdim. dekabrin 7de beta hcg qan tesdi verdim 22.7 cixdi. 10da verdim 88.3 cixdi. pregrestron ve estrogen qebul edirem. vajina ve ağizdan. ayin 14de de qan analizi tekrar vereceyem. Sizden xahiş edirem mənde hamilelik var ve nece heftelikdir. Size oz teşekkurumu bildirirem onceden. cox sa olun suallarimi oxuduqunuz ucun.

  • Gebelik Haftaları Aralık 18, 2014, 10:58 am - Reply

   Merhaba @Reyhan.iliaeva
   1 Ay,6 hafta, 0 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 13. Ayşe Kasım 28, 2014, 7:13 am - Reply

  Mrb 7haftalik hamileyim çalışıyorum herseyden tiksindim kraker dahi yiyemiyorum sürekli kusuyorum bu normal mi ve ne zaman gecer ? Kusmam aci su seklinde oluyor bu beni daha da korkutuyor hergün ise giderken otobus kabusa dönüşüyor

  • Gebelik Haftaları Aralık 1, 2014, 10:52 am - Reply

   Merhaba @Ayşe
   Gebelik döneminin ilk zamanlarında beklenen durumlardır. 12 gebelik haftasından sonra bu durum giderek azalır. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 14. hulya Kasım 27, 2014, 9:22 am - Reply

  Merhaba,
  9 Ekimde adet gordum doktora iki hafta once doktora gittiğimde kese var ama bebek yoktu. Agustos ayında bos gebelikten dolayı kürtaj olmuştum. Dün tekrar gittim embriyo göründü fakat beklediğimden biraz küçük dedi ve kalp atışını duyamadık. Bir hafta sonra tekrar gel dedi. %50 şansın var dedi. Ne yapmam gerekir ve neden böyle oluyor?

  • Gebelik Haftaları Aralık 1, 2014, 10:33 am - Reply

   Merhaba @Hülya
   Muayene bulguları önemlidir. 4. haftada bebeğin boyu gözle ve ultrasonla gözlenemez.
   5. haftada ultrason ile görülebilir hale gelir.
   6. haftada Kalp atışları artık rahatlıkla ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 15. SEDA Kasım 21, 2014, 10:10 am - Reply

  Merhaba

  7 haftalık hamileydim doktora gittiğimde kalp atışları olmadığı ortaya çıktı hem ultrasonla üstten ve alttan muayene etti.Yinede kesin emin olmak için renkli doplere girdim orada da her şey net ortaya çıkınca bebeğin kalp atışları olmadığı ortaya çıktı.Ve kürtaj oldum. Birde benim eşimle aramda kan uyuşmazlığı var doktor bunla ilgili herhangi bir şey olmadığını söyledi bebeğimin ölüm sebebi bu olmuş olabilir mi ? Birde 2. gebe kalışımda benim kan uyuşmazlığı ile ilgili iğne vurulmam gerekiyor mu 2. gebeliğimi riske atmak istemiyor.Şimdiden teşekkürler ,
  Kolay gelsin.

  • Gebelik Haftaları Kasım 21, 2014, 3:33 pm - Reply

   Merhaba @Seda
   İlk gebelikten sonra anne adayına yapılan bir anti D Gamma globilin adlı madde ile bundan sonraki hamileliklerde çocuğun hasta olması engellenmektedir. Kan uyuşmazlığınız var ise mutlaka müdahale gerektirir.

 16. elif Kasım 14, 2014, 7:35 am - Reply

  Merhab a benim son adet tarihim eylül 17 2014 7 mi 8 mi haftalık hamileyim ve benim daha mide bulantım başlamadı ama ara ara oluyo gibi bu normal mi

  • Gebelik Haftaları Kasım 14, 2014, 12:01 pm - Reply

   Merhaba @Elif
   Gebelik bulguları anneden anneye farklılık gösterebilmektedir.

 17. pınar erdeniz Kasım 6, 2014, 9:46 am - Reply

  Mrb.bende 7 haftalık hamileyim sürekli bulantı kusma var. domates peynir cubuk krakerden başka bişey yiyemiyorum yemek kokularından tiskinir oldum bebegımı besleyemeyeceğimden korkuyorum doktorum mide bulantısı için daha ilaç veremeyeceğini söyledii cok çaresizimm :(:(:(

  • Gebelik Haftaları Kasım 7, 2014, 10:22 am - Reply

   Merhaba @Pınar Erdeniz
   Bu tür belirtiler aslında sağlıklı bir gebelik geçirdiğinizin müjdecisidir. Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde bu durum giderek azalır. Bebek kendisi için lazım olan tüm besin ihtiyacını anneden karşılar. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 18. nimet Ekim 10, 2014, 9:34 am - Reply

  merhaba benim en son adet tarihim 22agustos ve 24eylulde hamile oldgmu ogrendm beta hcg 401 cikti snra bidaha kan tahlili yaptrdm ekimn 2nde beta hcg 4230cikti bu ayn 15de doktra gdcm szce hersey yolundamidr.

  • Gebelik Haftaları Ekim 10, 2014, 2:25 pm - Reply

   Merhaba @Nimet
   Beta HCG değerinin giderek yükselmesi gerekir. Bundan sonraki dönemlerde kontrolleri düzenli yaptırmalısınız. Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 19. FİLİZ Ekim 8, 2014, 9:16 pm - Reply

  selamlar ben 25 ağustosta regl oldum sanırım şuan 6 hafta iki günlük hamileyim geçen hafta doktora gittim fakat bana ultrasonda kese görünmüyor bebekte görünmüyor dedi kan testi yaptı kan testinde çıktı ama bebeğimi neden göremedi karnımda alttanda muayne etti ozamanda göremedi korkuyorum

  • Gebelik Haftaları Ekim 10, 2014, 10:42 am - Reply

   Merhaba @Filiz
   Muayene bulguları önemlidir. Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..

 20. kübraaa Ekim 8, 2014, 12:54 pm - Reply

  merhaba. 29+3 gunluk hamileyim. grip oldum hastaneye gitmedim ne yapmaliyim baş agrisi beni öldürüyor.

  • Gebelik Haftaları Ekim 10, 2014, 10:30 am - Reply

   Merhaba @Kübraaa
   Bunun için kapalı ve kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durun. Ellerinizi sık sık yıkayın. En iyi tedavi ise yatak istirahatidir. Yüksek yastıkta yatmak geniz akıntısını azaltır. Bulunduğunuz ortamın havalandırılmış olması ve yeterli sıcaklıkta olması önemlidir. Havanın kuruluğunu önlemek için nemli ortam olması sağlanmalıdır. Bol miktarda en az 2,5 lt. sıvı alınmalıdır. Burun tıkanıkları için tuzlu su veya okyanus suyu kullanabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan kesinlikle grip hapları kullanılmamalıdır. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde size ve bebeğinize zarar vermeyecek tedavi uygulamalıdır.

 21. aysegül yılmaz Eylül 30, 2014, 3:13 pm - Reply

  ben 6 hafta 4günlük hamileyim bugün doktora gittim çocuk görüldü kalp atışı yoktu henüz birde rahimde kanpıhtısı gördü düşük tehlikesiolabir dedi çok korktum bu neye işarettir

  • Gebelik Haftaları Ekim 1, 2014, 1:59 pm - Reply

   Merhaba @Ayşegül Yılmaz
   Muayene bulguları önemlidir. Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız.

 22. esra Eylül 29, 2014, 3:25 pm - Reply

  Meraba..
  ben 6 hafta 2 günlük hamileyim…tam bir hafta önce beta hcg 247 cikti normal midir acaba…teşekkür ederim…

  • Gebelik Haftaları Eylül 30, 2014, 2:06 pm - Reply

   Merhaba @Esra
   Gebelik Haftası Beta HCG Değeri
   3 hafta 10 – 50
   4 hafta 5 – 425
   5 hafta 20 – 7300
   6 hafta 1,080 – 56,000
   7 -12 hafta 7,650 – 290,000
   13-16 hf 13,300 – 250,000
   17-24 hf 4,000 – 165,000
   Doktorunuz tarafından değerlendirilmesi gerekir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 23. yagmur Eylül 25, 2014, 10:11 pm - Reply

  Merhabalar ben 7hafta 2gunluk hamileyim klomen+catlatma ignesi ile hamile kaldim ama gebeligimi ogrendigimden beri bel kasik ve bugünde böbrek agrim war herşey normal bebegim iyi kalp atisini duyduk fakat neden bukadar agrim oluyor korkuyorum teşekkürler şimdiden.

  • Gebelik Haftaları Eylül 29, 2014, 9:55 am - Reply

   Merhaba @Yağmur
   Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..

 24. yasemin Eylül 7, 2014, 4:37 pm - Reply

  Merhaba ben 7 hafta 1 gunluk hamileyim ayakta kalinca asiri derecese kalp carpintim oluyor sizce normalmi

  • Gebelik Haftaları Eylül 18, 2014, 12:37 pm - Reply

   Merhaba @Yasemin
   Gebelikte kalp atış sayısı yükselir buda çarpıntı şeklinde hissedilir. yoğun bir şekilde çarpıntınız oluyor ise doktorunuza danışmalısınız.

 25. Elif Ağustos 22, 2014, 10:12 am - Reply

  Mrb ben 6 hafta 4 gunluk hamileyim henuz doktoro gitmedim bu 4. gebeligim ilkimde kizim oldu su an 6 yasinda 2. dis gebelik 8 haftalikken kurtaj oldum rahimde ne kesem vardi nede bebek dis gebelik oldugunu ogrendim 3. de bebegim vardi basda hersey normaldi 7 haftadan sonra gelisim geriligi olmus beslenemeyip kalbi durmus 2. kurtajimi oldum su an yine hamileyim ve endiseliyim henuz nedeni bilinmiyor tekrar ayni seyi yasamak istemiyorum ve tum anne adaylarina saglikli dogumlar diliyorum kontrllerinizi aksatmayin

 26. nurdan Ağustos 21, 2014, 5:03 am - Reply

  Merhaba doktora gittigimde 7 haftalik hamilesin dedi. Bebegin boyu 98 mm dedi. Acaba 7. Haftanin basindamiyim yoksa sonundami bilemedim. Yurtdisinda tam bi bilgi alamiyorum. Tesekkur ederim.

  • Gebelik Haftaları Ağustos 22, 2014, 11:15 am - Reply

   Merhaba @Nurdan
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.

 27. sevcan Ağustos 16, 2014, 3:32 pm - Reply

  7 haftalik hamileyim ve 2 gundr surekli mide bulantisi kusma yasiyorum hic bise yiyemiyorum devmli halszlik uyku drumunda oluyorum sizce bu normalmi

  • Gebelik Haftaları Ağustos 18, 2014, 1:56 pm - Reply

   Merhaba @Sevcan
   Beklenen gebelik bulgularıdır. beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız doktorunuza danışmalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 28. nergis Ağustos 14, 2014, 1:39 pm - Reply

  6 hafta 1 günlük hamileyim bugün doktor kontrolüm vardi normal ultrason da bebegi goremedi . rahimimin arkada oldugunu söyledi alttan ultrasonla bakti orada bebek gozuktu fakat kafama takilan alttan muayenenin bebeğe zarari varmidir ? Cevrem keşke yaptirmasaydin diyor beni aydinlatrmisinz çok kafama takildi

  • Gebelik Haftaları Ağustos 15, 2014, 10:32 am - Reply

   Merhaba @Nergis
   Bebeğe zararı yoktur. göbeğin üzerinden yapılan ultrasona göre çok daha net bilgi verir, bu nedenle bazı durumlarda gerekebilmektedir.

 29. tulay Ağustos 12, 2014, 5:58 am - Reply

  Merhaba.ben haziranin 30’nda en son adet gördüm şimdiye kadar ise adet olmadim.hamile olma olasiligim sizce nedir?şimdiden teşekkürler.

  • Gebelik Haftaları Ağustos 13, 2014, 2:14 pm - Reply

   Merhaba @Tülay
   korunmasız cinsel birliktelik olmuş ise,hamile kalmanıza engel olacak başka bir sağlık probleminiz yoksa hamile olma ihtimaliniz var.

 30. kübra Ağustos 10, 2014, 7:11 pm - Reply

  Merhabalar 7 haftalik hamileyim fakat ultrasonda 6 hafta 1 gunluk gozukuyor ve sadece kese gozukuyor bebegi goremediler 2 hafta sonra tekrar gel dediler .. bu normal midir acaba yani bebegin gozukmesi gerekiyor diyorlar ama bi anormallik var m8 acaba …. simdiden tesekkurler…

  • Gebelik Haftaları Ağustos 12, 2014, 2:43 pm - Reply

   Merhaba @Kübra
   ultrasonografi cihazları ve son adet tarihi birebir uyumlu olmayabilir. ultrasonografi cihazları farklılık gösterebilmektedir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 31. gamze Ağustos 4, 2014, 8:57 am - Reply

  Merhaba ben 6 haftalik gebeyim. Yarın ameliyathane hemşiresi olarak is başı yapacağım. Özellikle dikkat etmem gereken şeyler hakkında bilgi almak istiyorum.

  • Gebelik Haftaları Ağustos 4, 2014, 2:17 pm - Reply

   Merhaba @Gamze
   Hamile personel hamilelik durumu belli olur olmaz ilgili birimlere haber vermelidir. çalışma koşulları bilfiil radyasyon kaynakları ile ilgili işleri ve işlemleri içermeyecek şekilde yeniden düzenlenmelidir.

 32. kubra Ağustos 3, 2014, 10:32 am - Reply

  Merhaba 4 hafta 7 gunlukken bebek ultrasonda goruleblrmi ? Birde vajinal ultrasonlami bakilir ?

  • Gebelik Haftaları Ağustos 4, 2014, 1:22 pm - Reply

   Merhaba @Kübra
   4. haftada bebeğin boyu gözle ve ultrasonla gözlenemez.
   5. haftada ultrason ile görülebilir hale gelir.
   6. haftada Kalp atışları artık rahatlıkla ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 33. kubra Ağustos 3, 2014, 8:02 am - Reply

  Mrb ben 6haftalik hamileyim kanamam yok ama doktorum kesenin etrafinda kanama oldugunu soyledi dusuk olabilme ihtimali varmi

  • Gebelik Haftaları Ağustos 4, 2014, 12:41 pm - Reply

   Merhaba @Kübra
   gebelik kesesinin etrafında kanama olup olmadığı tedavisi ve takibi önemlidir. Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız.

 34. meryem Temmuz 21, 2014, 9:03 am - Reply

  Sağ yumurtalıktan erkek sol yumurtalıktan kızmı oluyor bu soru kafamı çok kurcalıyor diyorlar ki sağ taraftan hamile kaldıysan erkek sol yumurtandan kaldıysan kız olur diyorlar ve bu doğrumu biliyorum ki kız ve erkek erkeyin sıperminden geliyor bunu kadının yumurtalıgımı belirliyor sağa giderse kız sola giderse erkek mi olur

  • Gebelik Haftaları Temmuz 21, 2014, 2:32 pm - Reply

   Merhaba @Meryem
   Sağlıklı bir insanda 46 kromozom bulunmaktadır. Bu dönemde çatlayan yumurta tüpten aşağı inerken spermle birleşerek döllenme meydana gelir. Yumurta sadece tek bir spermi içine alır, eğer eşiniz X kromozomlu spermi yumurta hücrenize döllerse kız bebek, Y kromozomlu sperm döllerse bebeğiniz erkek olacaktır. Bebeğinizin cinsiyeti döllenme sırasında belirlenir.

 35. mekiye Haziran 22, 2014, 3:44 pm - Reply

  Teşekkür ederim havva hanim size de bu zorlu ama tatli gebelik sürecinde kolaylıklar diliyorum. ..

 36. havva narlı Haziran 19, 2014, 7:18 am - Reply

  mekiye hanım.. bende 26 nisanda adet grdum en son suan 7 hafta 5 gunluk hamileyimm..sizde bu haftaya yakınsınızdr buyuk ıhtımal..tebrik ederimm..

 37. mekiye Haziran 13, 2014, 1:39 pm - Reply

  Mrb ben enson 24 nisanda adet oldum gebelik testi pozitif cikti yani hamile olduğumdan eminim ama tam olarak kac haftalık oldugumu ogrenmek istiyorum bi de hamileliğin bu döneminde beslenmeyle ilgili biraz bilgi verebilir misiniz

  • Gebelik Haftaları Haziran 16, 2014, 1:01 pm - Reply

   Merhaba @Mekiye
   1 Ay,7 hafta, 3 günlük hamilesiniz.
   Az ve sık aralıklarla yemek yiyin, bol sıvı tüketin, mevsim sebzesi ve meyvesi tercih edin, kalsiyum yönünden zengin süt ve süt ürünleri bol bol tüketin.
   sigara, alkol ve kafein içeren şeylerden uzak durun.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 38. cigdem yazici Haziran 10, 2014, 3:06 pm - Reply

  Ben en son 16 nisan 2014 de adet oldum 7 hafta 5 gunlk hamile oldgumu soylediler sizce dogrumu..bu bnim ikinci ewladim ogluma hamileyken hic mide bulantisi yasamadim ama bu hamilelik beni biraz zorluyor nden olabilir..

  • Gebelik Haftaları Haziran 12, 2014, 9:51 am - Reply

   Merhaba @Çiğdem Yazıcı
   2 Ay,8 hafta, 0 günlük hamilesiniz.
   Gebelik bulguları farklılık gösterebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 39. hamide Mayıs 25, 2014, 5:33 pm - Reply

  mrb ben nisanın 6 da son adet gördüm mayısın 8 de evlendim ve halen adet göremedim hamile olma ihtimalim varmıdır

  • Gebelik Haftaları Mayıs 27, 2014, 8:57 am - Reply

   Merhaba @Hamide
   korunmasız cinsel birliktelik olmuş ise,hamile kalmanıza engel olacak başka bir sağlık probleminiz yoksa hamile olma ihtimaliniz var.

 40. kübraaa Mayıs 10, 2014, 7:27 am - Reply

  merhabalar. 8. haftalik hamileyim bulantilarm az war ama kusma hic yok cok halsizim istahim yok bana biraz yardimci olurmusunuz

  • Gebelik Haftaları Mayıs 12, 2014, 10:37 am - Reply

   Merhaba @Kübraaa
   Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde belirtileriniz değişebilir, bulantılarınız azalabilir,
   bu durum anneden anneye farklılık gösterebilir. Bebek kendisi için lazım olan tüm besin ihtiyacını anneden karşılar. Dengeli ve düzenli beslenmeniz gerekir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 41. Nazli Mayıs 9, 2014, 6:51 am - Reply

  Selam…bana doktor buscopan fitil yazdi.ama ben bulamiyorumm.siz hangisini tavsiye edersiz? Yardimci olsaz sevinerim

  • Gebelik Haftaları Mayıs 9, 2014, 2:08 pm - Reply

   Merhaba @Nazlı
   Doktorunuzun önermediği hiç bir ilacı kullanmayınız.

 42. buse Mayıs 7, 2014, 10:44 am - Reply

  ben 7+1 hamileyim 1 hafta 24 saat boyunca mde bulantısı cektim gecen hafta kustum ve o bulantı gecti ama sadece bir hafta srdü bu normal mi ?

  • Gebelik Haftaları Mayıs 8, 2014, 11:22 am - Reply

   Merhaba @Buse
   gebelik bulguları annneden anneye farklılık gösterebilir.
   Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 43. kübraaa Mayıs 5, 2014, 8:25 am - Reply

  merhabalar 7 hafta 1 gunluk hamileyim kasiklarim cok agriyor istahsizim yemek yemek istemiyorum halsizlik var uzerimde yataktan kalkasim gelmiyor

  • Gebelik Haftaları Mayıs 5, 2014, 2:39 pm - Reply

   Merhaba @Kübraaa
   Erken gebelik bulguları annneden anneye farklılık gösterebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 44. sevgi Nisan 21, 2014, 6:24 pm - Reply

  Mide bulantilarim var ve istahim tamamen kesildi bebegim vitaminsiz kalirmi bundan dolayi cok endiseleniyorum bu arada 6 hafta 5 gunluk hamileyim

  • Gebelik Haftaları Nisan 22, 2014, 10:28 am - Reply

   Merhaba @Sevgi
   Gebeliğin ilk 3 ayında bulantı ve kusma sebebiyle anne adayları kilo alamaz hatta kilo bile verirler.
   Bebek kendisi için lazım olan tüm besin ihtiyacını anneden karşılar.
   Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde mide bulantılarınız azalacaktır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 45. sevgi Nisan 19, 2014, 4:34 pm - Reply

  Ben 6hafta3 gunluk hamileyimve hic doktora gitmedim.ama belim ve kasiklarim cok agriyor. Ayrica lekelenmekerim var. Rahimde yara vsrdi ve yakilacakti ama hamile kaldim ve yakilmadi kanama bundan olabilirmi

  • Gebelik Haftaları Nisan 21, 2014, 2:34 pm - Reply

   Merhaba @Sevgi
   Doktora giderek gerekli kontrolleri sağlamanız gerekmektedir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 46. Betüş Nisan 17, 2014, 5:19 am - Reply

  Bn 6 +2 günlük hamileyim doktora gittim kese altında 11×15 mm ilk kanama var bir hafta yat dinlen dedi gecer mi acaba

  • Gebelik Haftaları Nisan 17, 2014, 1:35 pm - Reply

   Merhaba @Betüş
   Gerekli muayene ve testler sonucunda doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir. Buradan yorum yapmak doğru olmaz..
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 47. gülsu Nisan 16, 2014, 1:30 pm - Reply

  çin takviminde hamile kalınan aya son adet tarihimizi mi giricez.benım son adet tarihim 22 şubat 2014 ama ben 9 martta hamile kaldım buna eminim.doğum tarihimde 02.08.1985 birde siz bakarmısınız

  • Gebelik Haftaları Nisan 17, 2014, 12:51 pm - Reply

   Merhaba @Gülsu
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.
   Normal Yaşınız 28.
   Mart ve Sonrası Doğduğunuz için
   Yaşınıza +1 Eklendi
   Çin Takvimine Göre Gebelik Yaşınız 29.
   Çin Takvimine Göre Çocuğunuzun Cinsiyeti Erkek
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.
   Unutmayınız ki bu takvim Çinlilerin batıl inancıdır ve eğlence amaçlı kullanılmaktadır.
   Bebeğinizin cinsiyetini bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 48. gunel Mart 31, 2014, 7:15 am - Reply

  salam, men 6+2 haftalik hamileyem 5+3 haftalikda ultrason eletdirdim mene hekim dediki embrion inkisaf edir cok yeni daha kalp atislari duyulmuyo 10 gun sonra gel kalp atislarina bakim bu normaldirmi???xais edirem cavablandirasiniz tesekkurler

  • Gebelik Haftaları Nisan 2, 2014, 10:37 am - Reply

   Merhaba @Günel
   4. haftada bebeğin boyu gözle ve ultrasonla gözlenemez.
   5. haftada ultrason ile görülebilir hale gelir.
   6. haftada Kalp atışları artık rahatlıkla ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 49. nigar Mart 27, 2014, 3:06 pm - Reply

  Çok teşekkür ederim,tavsiyeniz için.

 50. nigar Mart 27, 2014, 8:11 am - Reply

  Merhaba.Ben 7 haftalık hamileyim ve çok kötü gribe yakalandım.ilaç içmiyorum.gribin bebeğime etkisi olabilir mi?

  • Gebelik Haftaları Mart 27, 2014, 11:55 am - Reply

   Merhaba @Nigar
   En iyi tedavi ise yatak istirahatidir. Yüksek yastıkta yatmak geniz akıntısını azaltır. Bulunduğunuz ortamın havalandırılmış olması ve yeterli sıcaklıkta olması önemlidir. Havanın kuruluğunu önlemek için nemli ortam olması sağlanmalıdır. Bol miktarda en az 2,5 lt. sıvı alınmalıdır. Burun tıkanıkları için tuzlu su veya okyanus suyu kullanabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan kesinlikle grip hapları kullanılmamalıdır. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde size ve bebeğinize zarar vermeyecek tedavi uygulamalıdır.

 51. derbeder Mart 19, 2014, 10:24 pm - Reply

  Hamile oldumu 5 haftalikken ögrenmistim.dünyalar benim olmustu. 10 aylik bir bebegim vardi zaten ama ikincisi neden olmasin dedim.bu allahin hediyesiydi bana. Hamile oldumu ögrendikten 2 gün sonra kanamalarim geldi. Doktorlar bebek suan yasiyir ama herseye gazurlikli olmalisin dediydiler.ilk hamilelimdede 6.ayliga kadar kanamalar yasamisti ama evladimi saglikli sekilde dogurmustum. 17 mart 2014 günü aksam üstü bebegim 7 haftalikken bebegimi kaybettim. Simdi evladimla avunuyorum.lakin acim derinde sakli…dilerim herkes saglikli sekilde dogum yapar.allah kimseye evlat acisi yasatmasin…

 52. selin Mart 18, 2014, 8:54 pm - Reply

  Tesekkurler cevap verdiginiz icin suan hic istahim yok normal mi bu normalse ne zamana kadar devam ede r bebegin gelismesini engellermi

  • Gebelik Haftaları Mart 19, 2014, 10:42 am - Reply

   Merhaba @Selin
   Gebeliğin ilk 3 ayında bulantı ve kusma sebebiyle anne adayları kilo alamaz hatta kilo bile verirler. Bu sebeple iştahsızdır.
   Bebek kendisi için lazım olan tüm besin ihtiyacını anneden karşılar.
   Dengeli ve düzenli beslenmeniz gerekir.

 53. defne Mart 18, 2014, 3:18 pm - Reply

  Merhaba acele gitmisti. Kan testi yaptilar 2haftalik hamile oldugumu ogrenmistim kan testine gore suan 5 haftalik hamileym ama son adet tarihim ocagin 31 hamilelik hesaplamasina girdim 7haftalik diyor orda. Suan istahim yok hic doktora persembe gidicem ama cok merak ediyorum kac haftalik hamile olabirim

  • Gebelik Haftaları Mart 19, 2014, 10:32 am - Reply

   Merhaba @Defne
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.
   1 Ay,6 hafta, 4 günlük hamilesiniz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 54. selin Mart 16, 2014, 10:42 pm - Reply

  Merhaba ben selin son adet tarihim ocagin 31i. Ama acile gittigimde kan testi yaptilar 4haftalik dediler ama ben 6haftalik hesapladim aon adet tarihim e gore. Ama kadin doguma gitmedim.kac haftalik olabilir sizce

  • Gebelik Haftaları Mart 18, 2014, 12:14 pm - Reply

   Merhaba @Selin
   1 Ay,6 hafta, 3 günlük hamilesiniz.
   Gebelik hesaplanırken, yumurtanın ne zaman parçalanıp spermle birleştiği net olarak bilinmediği için ve zamanlamanın doğru yapılabilmesi için son adet tarihinin (SAT) ilk günü gebeliğin başladığı tarih olarak kabul edilmektedir.
   ultrasonografi cihazları ve son adet tarihi birebir uyumlu olmayabilir. ultrasonografi cihazları farklılık gösterebilmektedir.

 55. Nazli Mart 7, 2014, 9:56 am - Reply

  Tewekkurler. Ama hamile kalma ihtamali varmi? Ben doktora gittim rahimde hic biweyin olmamasini dedi doktor.

  • Gebelik Haftaları Mart 7, 2014, 10:01 am - Reply

   Merhaba @Nazlı
   kürtaj işleminden sonra ilk adetle beraber doğurganlık başlar, hemen müdehale sonrası sonrası gebe kalınabilir.

 56. Nazli Mart 7, 2014, 8:53 am - Reply

  Merhaba.ben wubat ayinin 10 da kurtac oldum.henuz adey olmamiwim.bugun test yapdim ikiside pozitiv gosterdi..hamile kalmam mumkun ola bilirmi.??

  • Gebelik Haftaları Mart 7, 2014, 9:17 am - Reply

   Merhaba @Nazlı
   Kürtaj işleminden sonra gebelik testleri 3-4 hafta daha pozitif çıkabiliyor. Bu sürenin aşılması halinde hala test pozitif çıkıyor ise nedeninin araştırılması gerekir. Rahim içinde kalan bir parça var ise, dış gebelik söz konusu ise gebelik testinin pozitif çıkmasına neden olabilmektedir. Doktora giderek gerekli tetkiklerin yapılması gerekmektedir.

 57. Serife Mart 6, 2014, 9:04 am - Reply

  6 haftalik 1 gunluk hamileyim beyaz akintim geliyor vede belim cok agriyor sizce normelmidir

  • Gebelik Haftaları Mart 6, 2014, 2:57 pm - Reply

   Merhaba @Serife
   Akıntı ; şeffaf, beyaz renkli ve sürekli ise fizyolojik akıntı olabilir.
   peynir kesiği gibi ve kaşıntılı ise mantar enfeksiyonu olabilir.
   Gerekli tetkiklerin yapılması gerekir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 58. Nazli Şubat 24, 2014, 8:15 am - Reply

  Merhaba ben wubat ayinin 10da kurtac oldum.bebeyin kalpi durmuwdu i yuzden.ama wubat ayinda adet olmadim.bu ayda adet ourummu?

  • Gebelik Haftaları Şubat 24, 2014, 2:56 pm - Reply

   Merhaba @Nazlı
   Kürtajdan sonra adet gecikmesi olası bir durumdur.
   Kürtajdan sonra 40 gün süre içerisinde adet olmadıysanız mutlaka doktorunuza danışın.

 59. Eliffs Şubat 13, 2014, 3:59 pm - Reply

  Merhaba,
  Sağlık ocağında gebelik testi yaptırdım. 5 haftalık hamile olduğum söylendi. Beta hcg 573,3 gibi bir değer çıktı. 2 hafta sonra kadın doğum doktoruna gittim.ultrasonla baktı, 5 haftalık dedi, gebelik kesesi gözlendi fakat embriyo gözlenmedi.

  • Gebelik Haftaları Şubat 14, 2014, 12:30 pm - Reply

   Merhaba @Eliffs
   4. haftada bebeğin boyu gözle ve ultrasonla gözlenemez.
   5. haftada ultrason ile görülebilir hale gelir.
   6. haftada Kalp atışları artık rahatlıkla ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 60. sevim Şubat 10, 2014, 3:48 pm - Reply

  7 haftalıkken bhcg kanda ne kadar olmalıki herşey yolunda denmeli

  • Gebelik Haftaları Şubat 11, 2014, 10:01 am - Reply

   Merhaba @Sevim
   Son Adet Tarihi(SAT) esas alınarak gebelik haftaları ve Beta HCG değerleri:
   Gebelik Haftası Beta HCG Değeri
   3 hafta 10 – 50
   4 hafta 5 – 425
   5 hafta 20 – 7300
   6 hafta 1,080 – 56,000
   7 -12 hafta 7,650 – 290,000
   13-16 hf 13,300 – 250,000
   17-24 hf 4,000 – 165,000

 61. sevim Şubat 10, 2014, 3:45 pm - Reply

  Bir önceki gebeliğimde 6 haftalıkken düşük yaptım .Şuan ikinci kez hamileyim ve 7 haftanın içindeyim tekrar düşük yapmaktan korkuyorum.ilk ulturasyona 5 haftalıkken gittim. keseyi göremedi doktor ne kadr beklemeliyim ki karından ultrasyonda görülmeli

  • Gebelik Haftaları Şubat 11, 2014, 10:00 am - Reply

   Merhaba @Sevim
   4. haftada bebeğin boyu gözle ve ultrasonla gözlenemez.
   5. haftada ultrason ile görülebilir hale gelir.
   6. haftada Kalp atışları artık rahatlıkla ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 62. aysun Şubat 4, 2014, 8:01 pm - Reply

  7 haftalık hamileyim sulu sarı bir akıntım var. doktora gittim ilk haftalar ilaç önermiyoruz dedi ancak vagi flora isimli bir ilaç yazdı. zararı olur mu bebeğime?

  • Gebelik Haftaları Şubat 5, 2014, 1:05 pm - Reply

   Merhaba @Aysun
   Vagi Flora Vajinal Flora Düzenleyici Tablettir. Doktorunuza hamile olduğunuzu belirtmiş iseniz ona göre yazmıştır.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 63. hatice Ocak 31, 2014, 8:20 am - Reply

  ayın 30 unda doktora tekrar gittim, bebeğin normal büyüdüğünü ve 7hafta 4 günlük olduğunu ve herşeyin yolunda olduğunu söyledi. fakat kahverengi lekelenmelerim devam ediyor. 20 günü geçti.. Progestana devam dedi. Azaltarak bırakacağız artık dedi. Korkulacak bişey yok dedi, ama ben yine de korkuyorum. Böyle lekelenmesi olupta bebeği sağlıklı dogan var mıdır?? ve bu grup yüzde kaçlık kesimdir?? teşekkür ederim..

  • Gebelik Haftaları Ocak 31, 2014, 1:01 pm - Reply

   Merhaba @Hatice
   Muayene bulguları sonucunda doktorunuz gerekli tedaviyi ve gerekli bilgilendirmeyi yapmış.
   Kontrollerinizi ihmal etmeyin.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 64. Nazli Ocak 28, 2014, 1:02 pm - Reply

  Ben 7 haftakik hamileyim doktora gittim bebeyin kalp atiwi duyulmadi.sorun ola bilirmi?

  • Gebelik Haftaları Ocak 29, 2014, 2:43 pm - Reply

   Merhaba @Nazlı
   6. haftada alp atışları ultrason muayenesinde duyulabilir ve görülebilir.
   Muayene bulguları olmadan yorum yapmak doğru olmaz.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 65. hatice Ocak 28, 2014, 6:53 am - Reply

  7 hafta 2 günlük hamileyim bu gün itibariyle. 20 gündür lekelenme şeklinde kahverengi kanamam var. geçen hafta doktora gittim 6 hafta 4 günlük dedi ve kalp atışlarının göründüğünü söyledi. bu lekelenme tarzındaki uzun süren kanamanın sebebi ne olabilir sizce?? şimdiden teşekkürler, kolay gelsin

  • Gebelik Haftaları Ocak 29, 2014, 2:35 pm - Reply

   Merhaba @Hatice
   Gebeliğin ilk dönemlerinde lekelenme olursa düşük belirtisi olabilir. Acilen doktora giderek gerekli tetkikleri yaparak sebebinin araştırılması gerekir.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

 66. sevgi Ocak 23, 2014, 7:39 am - Reply

  Ben 7haftalık hamileyim ama karnım kasıklarım çok arıyor

  • Gebelik Haftaları Ocak 27, 2014, 2:06 pm - Reply

   Merhaba @Sevgi
   Gebelik döneminde kasık ağrısı beklenen bir durumdur. Ancak beklenenden fazla ağrı yaşıyorsanız mutlaka doktorunuza danışın.
   Sağlıklı sıhhatli bir bebeğiniz olmasını diliyoruz.

Yorum Bırakın »